Golfista roku

Hokejová osmnáctka prohrála na Hlinkově memoriálu s Kanadou 1:3

Břeclav - Česká hokejová osmnáctka vstoupila do Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi porážkou s Kanadou 1:3. Svěřenci trenéra Roberta Reichla sice vedli od čtvrté minuty po brance Matyáše Kantnera, ale soupeř ještě v úvodní části dvěma góly stav otočil a ve 49. minutě pojistil výhru. V úterý nastoupí domácí tým v 19:10 proti Švýcarsku.

Sestřih hokejového utkání Česko "18" - Kanada "18"

Češi se ujali vedení před 1846 diváky, poté co brankář Hart ještě vykryl střelu Kristiana Reichla, ale Kantner z dorážky skóroval. V sedmé minutě bylo vyrovnáno, když po McLeodově přihrávce překonal Brízgalu blafákem do bekhendu Dube. V 16. minutě se prosadil tečí Duboisovy střely Patrick.

Ve druhé třetině se po šancích na obou stranách skóre nezměnilo. Český gólman kryl i Patrickovo trestné střílení. Šance Kanady nevyužili ani Girard, Mete či Kaspick, na druhé straně měl dvě možnosti na vyrovnání Šmerha. Definitivně rozhodl až Malenstyn a Kanaďané už náskok udrželi.

Česko - Kanada 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky: 4. Kantner - 7. Dube, 16. Patrick, 49. Malenstyn.