ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Růžička: Chci, aby Jágr hrál na MS. Tým doplní i Vondrka a Buchtele

Velikost textu:
aktualizováno 7. 4. 2015 16:13

Praha - Trenér Vladimír Růžička uvítal rozhodnutí útočníka Jaromíra Jágra připojit se k národnímu týmu, chystajícímu se na domácí mistrovství světa. Přestože Jágr ještě definitivně neřekl, že bude na nadcházejí vrcholné akci startovat, Růžička věří, že se s ním po návratu do Česka dohodne a přesvědčí ho, aby hrál. Reprezentaci navíc v přípravě doplní obránce Adam Polášek a útočníci Michal Vondrka s Janem Buchtelem z pražské Sparty. K týmu se připojí příští týden, stejně jako brankář Alexander Salák z ruského Novosibirsku.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

"Jsme domluveni, že přiletí a pak se domluvíme. Jarda mi naznačoval, že budeme mít dobré hráče a že by nechtěl překážet, ale já jsem mu jasně řekl, že sestavu dělám já. A my jako trenéři máme zájem, aby hrál," řekl Růžička.

Třiačtyřicetiletý Jágr uvedl, že se domů vrátí co nejdříve po skončení základní části NHL (více čtěte zde). Ta končí v sobotu 11. dubna. Poté chce trénovat s reprezentací a následně se rozhodne, zda bude i hrát.

"Jaromíra jsem viděl před čtrnácti dny v Americe, viděl jsem ho v akci s Winnipegem a do hokeje má obrovskou chuť. Na Floridě neskutečně ožil, hraje s mladými kluky v lajně. Jaromír nastupuje takřka s juniorskou lajnou, nacvičují spolu speciální situace, baví ho to. Musí se mu podařit dobře zakončit sezonu a nezranit se, aby mohl být pro Panthers k dispozici na další dvě sezony," uvedl manažer reprezentace Slavimír Lener.

Růžička si nepřipouští, že by Jágra v případě, že bude zdravotně v pořádku, do nominace nezařadil. "Potřebuju ho ukecat, aby na mistrovství jel," uvedl. "Já ho do sestavy chci. Sleduji zápasy na Floridě a tam hraje neskutečně. Je to podobný případ jako Martin Ručinský. Nechci, aby to vyznělo, že budeme mít starší hráče. Já ale tvrdím jedno: na mistrovství světa by měli jet ti nejlepší. Chceme udělat dobrý výsledek," podotkl Růžička.

"Ctím pravidlo, že tyhle citlivé otázky řeší hlavní trenér. Je to věc, která není jistá, je to otázka dohody mezi koučem a hráčem. NHL stále běží, Jaromír má stále před sebou několik zápasů základní části a my nesmíme oficiálně nic prohlašovat, dokud jsou hráči v soutěži, byť jsou matematicky mimo hru. Jsou to pravidla NHL a je to velice tvrdě penalizováno, pokud se něco dostane ven, že my jsme se dohodli s hráčem, že přijede na MS," dodal Lener.

Růžička navíc nesouhlasí s názory některých odborníků, že Jágr už není pro národní tým posilou. "Nebude to Jarda Jágr, kterému bylo 25 let, ale je obrovsky zkušený. Může nám pomoct, stejně jako nám pomohl loni. Kdekoliv jsem ho měl, tak nám pomohl. V roce 2005, 2009 i 2010. Na všech akcích jsem s ním byl maximálně spokojený a předváděl velmi dobré výkony. Hraje pro mužstvo," řekl Růžička, který reprezentaci přivedl k triumfům na světových šampionátech v letech 2005 a 2010 a v obou případech byl součástí týmu i Jágr.

Národní tým začal v Praze další část přípravy, jejíž součástí budou dva zápasy se Slovenskem v Jihlavě. Trenér Vladimír Růžička na srazu v Letňanech poprvé přivítal obránce Michala Kempného z Brna a útočníka Michala Birnera z KalPy Kuopio. Na ledě opět chyběl bek Miroslav Blaťák, který stále není stoprocentně zdravotně fit.

přehrát video
Růžička: Mám zájem, aby Jágr hrál na MS
Zdroj: ČT sport, ČTK, Radiožurnál

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.