ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Růžička zůstane u reprezentace i po MS, možná bude trénovat i v klubu

Velikost textu:
aktualizováno 16. 3. 2015 15:01

Praha - Vladimír Růžička bude trénovat hokejovou reprezentaci i v příští sezoně. Předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král oznámil, že se s Růžičkou domluvil na podmínkách nové roční smlouvy. Stávající mu měla vypršet po květnovém mistrovství světa v Praze a Ostravě. V nové roli se vrací k české hokejové reprezentaci čtyřnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana Martin Procházka. Na domácím mistrovství světa bude spolu se Zdeňkem Zikmundem spolupracovat na pozici tiskového mluvčího u A-týmu.

Vladimír Růžička
Vladimír Růžička

Jednapadesátiletý Růžička, který před návratem k reprezentaci řadu let vedl pražskou Slavii, přitom v minulých měsících naznačoval, že se v příští sezoně chce vrátit k práci v klubu. To je ale stále možné, Růžička se totiž s Králem domluvil, že může zároveň působit i na klubové střídačce.

"Chtěl jsem se rozhodnout až po mistrovství světa, ale nabídku jsem dostal už teď. Tomáš (Král) mi říkal, že nemůžou čekat až do května. Stále říkám, že národní mužstvo je pro mě na prvním místě," řekl Růžička.

Potřeba každodenní rutiny

Kombinace práce v klubu i u reprezentace se nebojí, zvládl ji už v minulosti. "Letos jsem si chtěl trošku odpočinout a dělat jen národní mužstvo. Abych stál osmkrát na střídačce, jako se mi to zatím stalo v této sezoně, je pro mě málo. Já potřebuju každodenní rutinu, být na ledě a něco trénovat," podotkl Růžička.

Tehdy ale národní tým v sezoně vedli jeho asistenti. Nyní je situace jiná. Musí být na všechny reprezentační akce k dispozici, a to i na úvod dlouhé přípravy na mistrovství světa, která obvykle startuje v polovině března, kdy mají klubové soutěže teprve úvod play-off či boje o záchranu. "Máme nastavené podmínky a ty musí být splněny. Jeho případný klub musí akceptovat to, že pokud by se to křížilo, tak ho musí uvolnit. Kdyby řekl, že bude hrát třeba s Omskem nebo Novokuzněckem týden play-off, tak bychom tu smlouvu neuzavřeli," řekl Král.

Klubové angažmá bude ale zřejmě hledat až po skončení MS, nyní se naplno soustředí na práci u reprezentace. "Uvidíme, jestli něco bude. Když ne, tak nebude," pousmál se Růžička, který momentálně spolupracuje s prvoligovým Chomutovem. Problémem by prý nebylo ani angažmá v zahraničí, Růžičkovo jméno se již delší dobu spojuje například se zájmem z KHL.

přehrát video
Antoš: V Chomutově si Růžičku představit dovedu

Úspěšný kouč se vrátil na střídačku národního týmu v loňském roce po olympijských hrách v Soči, kdy nahradil Aloise Hadamczika. Olympijský vítěz z Nagana a mistr světa z roku 1985 dovedl v minulosti reprezentaci k triumfu na světových šampionátech v letech 2005 a 2010.

Procházka bude tiskovým mluvčím

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král věří, že Procházka novou roli bez problémů zvládne a pomůže v komunikaci mezi hráči a médii. "Martin je člověk, který se to naučí. Je to persona, je skromný, nechová se jako nějaká hvězda, přitom je to jedna z největších. Je to kamarádský a pozitivní typ," řekl Král k Procházkově zařazení do realizačního týmu, jehož členem bude už od úvodu přípravy na šampionát.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.