Absa Cape Epic

Česká osmnáctka po tuhém boji prohrála s Ruskem

Kravaře - Česká osmnáctka prohrála po prodloužení s ruským výběrem 2:3 a na ostravsko-kravařském turnaji zaznamenala první prohru. Češi tak nezvládli přímý souboj o čelo tabulky.

Sestřih a ohlasy z utkání Česko U18 - Rusko U18

Stejně jako v předchozích dvou zápasech turnaje musel český tým dvakrát dotahovat ztrátu. Podruhé Češi srovnali po rozebrání ruské obrany ve 48. minutě, kdy na konci pohledné akce byl střelec Aleš Furch.

V závěru základní hrací doby ubránil český tým pětiminutové oslabení a duel po šedesáti minutách skončil nerozhodně 2:2. V nastaveném čase rozhodl o výhře Ruska Alexander Jakovlenko. I přes porážku tým Jakuba Petra znovu předvedl bojovný týmový výkon a i ve třetím turnajovém duelu bodoval.

"Myslím, že jsme všem divákům ukázali, že jsme nedali Rusům nic zadarmo, odmakali jsme to na sto procent a chtěl bych klukům poděkovat," řekl po zápase brankář české osmnáctky Daniel Vladař.