ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Slavia nevyloučila Růžičkův návrat k reprezentaci. Jandač ze Sparty nechce

Velikost textu:

Praha - Slavia je podle klubového vedení ochotna podat pomocnou ruku českému hokeji, jehož národní tým je po rezignaci Aloise Hadamczika bez trenéra. Trenér Slavie Vladimír Růžička patří k hlavním adeptům na tento post. "Jednání o jeho případném uvolnění bychom se nebránili," uvedl předseda představenstva HC Slavia Praha Richard Benýšek. Dalším adeptem je podle spekulací Josef Jandač, o kterého by ale pražská Sparta v dobře rozehrané sezoně nechtěla s ohledem na své ambice přijít.

Vladimír Růžička
Vladimír Růžička

Padesátiletý Růžička je se Slavií nepřetržitě spjatý od roku 1994, kdy oblékal její dres ještě jako hráč, a od roku 2000 vede tým z pozice trenéra. Zastával rovněž funkci generálního manažera, v současnosti působí kromě střídačky i jako sportovní manažer. Loni v létě podepsal olympijský vítěz z Nagana s klubem nový tříletý kontrakt.

"Dosud byly úvahy o změně trenéra národního týmu spekulací. Nyní se vše změnilo a k případnému angažmá Vladimíra Růžičky říkám za HC Slavia, že má ve Slavii platnou dlouhodobou smlouvu, kterou jsme s ním minulý rok prodloužili," uvedl v prohlášení předseda představenstva Benýšek.

Růžička už reprezentaci dvakrát trénoval souběžně se Slavií a vybojoval s českými hokejisty tituly mistra světa v letech 2005 a 2010. Benýšek připustil, že zájem svazu, aby Růžička znovu vedl národní mužstvo, by Slavii postavil do těžké pozice.

Předseda představenstva pražské Slavie Richard Benýšek:

Richard Benýšek"Jednání o Růžičkově případném uvolnění bychom se nebránili. Slavia si plně uvědomuje současnou situaci, na kterou dlouhodobě upozorňuje, a proto je připravena podat českému hokeji pomocnou ruku."

Jandač u národního mužstva působil jako Růžičkův asistent v letech 2008 až 2010 a jejich spolupráce vygradovala překvapivým triumfem na MS v roce 2010 v Německu. Také kouč Sparty je po prosincovém prodloužení smlouvy vázán dlouhodobě v klubu. V aktuálně vedoucím týmu extraligy by měl působit do dubna 2016 a připustil, že se mu nyní nechce odcházet od rozdělané práce.

"Pro letošní mistrovství světa je to rozhodně bezpředmětné, protože by to ani nikomu neprospělo. Znamenalo by to, že bych jak Spartu, tak i národní tým dělal pouze napůl. A to sám nechci," prohlásil Jandač, který se přitom nikdy netajil tím, že by se rád jednou na lavičku českého týmu jako hlavní kouč postavil.

 • Trenér Slavie Vladimír Růžička
  Trenér Slavie Vladimír Růžička autor: Vít Šimánek, zdroj: čtk
 • Trenér Sparty Josef Jandač
  Trenér Sparty Josef Jandač autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK

Sparta má nabitý kádr, přesto jsou právě Jandačovi přisuzovány velké zásluhy na její dosavadní suverenitě v sezoně.

"Pro Spartu je to pocta a čest, že má být Josef Jandač jedním z kandidátů, kteří by pomohli českému hokeji. Konečné rozhodování o jeho případném uvolnění by záleželo na akcionářích Sparty. Pan Jandač je však ve Spartě proto, aby uspěl a naplnil vysoké cíle, které před něho vedení klubu postavilo. A ne aby před koncem sezony, kdy půjde o vše, přešel k reprezentaci," řekl tiskový mluvčí Sparty Tomáš Zetek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.