ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
OHLASY NA HOKEJOVOU NOMINACI

Trenér Calgary Hartley: Češi musí mít tým na zlato, když nevzali Hudlera

Velikost textu:

Calgary – Trenéra Calgary Boba Hartleyho překvapilo, že v nominaci české hokejové reprezentace na olympijské hry v Soči chybí útočník Jiří Hudler. Suverénní lídr kanadského bodování Flames v této sezoně a třetí nejproduktivnější Čech v soutěži se do výběru trenéra Aloise Hadamczika nevešel.

Trenér hokejistů Calgary Bob Hartley
Trenér hokejistů Calgary Bob Hartley

"Hudler v tom týmu není? Tak to Češi musejí být favorité na zlato, protože musejí mít strašně silný tým," řekl Hartley deníku The Calgary Herald. "Je to pro Jiřího velké zklamání," doplnil po pondělním tréninku Calgary kouč, který v roce 2001 dovedl Colorado k zisku Stanleyova poháru. Sám zklamaný hráč se k nominaci zatím nevyjádřil.

Překvapený z absence Hudlera, jenž v této sezoně NHL nasbíral v 41 zápasech 33 bodů za 11 branek a 22 asistencí, byl i jeho spoluhráč Ladislav Šmíd, který se naopak může těšit do Soči na svou premiéru pod pěti kruhy. "Samozřejmě jsem trošku překvapený. Je mi ho líto. Myslel jsem, že tam bude," uvedl Šmíd na adresu vítěze Stanleyova poháru z roku 2008. Více bodů než Hudler z českých hráčů v této sezoně nasbírali jen David Krejčí z Bostonu a Jaromír Jágr z New Jersey.

Ladislav Šmíd
Ladislav Šmíd

Zatímco Hudler se premiéry na olympiádě nedočká, Šmíd se může na své první představení těšit. Naváže na svého otce Ladislava, který také na olympijských hrách byl a v roce 1964 v Innsbrucku získal bronz. "Dostat se do olympijského týmu a reprezentovat svou zemi je sen každého. Je to velké ocenění. Právě teď jsem šťastný jako malé dítě. Volala mi moje žena a je za mě strašně šťastná," uvedl Šmíd.

Liberecký odchovanec, který do Calgary přestoupil v listopadu z Edmontonu, prožívá šťastné chvíle s rodinou. Ta dorazila za ním. "Jak se nominace blížila, byl jsem trošku nervózní. Nechtěl jsem na to moc myslet, ale v hlavě to člověk má. Je to velká úleva. Myslel jsem si, že šanci mám, ale v Česku je hodně dobrých hokejistů," doplnil Šmíd, který má na kontě starty na MS v roce 2007 v Rusku a loni ve Švédsku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.