ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Chyběl nám čtvrtý gól, litovali čeští hokejisté

Velikost textu:

Malmö (Švédsko) - Ani dvoubrankové vedení nestačilo českým hokejistům k úspěšnému zvládnutí čtvrtfinálového souboje s Finskem na juniorském mistrovství světa. Útočník Radek Faksa, který ve 35. minutě svou prvním brankou na turnaji zvýšil na 3:1, po prohře 3:5 litoval, že český tým nedokázal přidat ještě čtvrtý gól. "Je to strašné zklamání a obrovská škoda. Kdybychom vedení zvýšili, postoupili bychom, 4:1 by už Finové nedotáhli," uvedl Faksa.

Česká reprezentace do 20 let
Česká reprezentace do 20 let

Už ve 3. minutě se trefil Saku Mäenalanen. "Byla tam nervozita. Nedostali jsme se třeba do takového tempa, jako tomu bylo proti Slovensku, ale postupem času se to zlepšilo," řekl kouč Miroslav Přerost.

Češi dokázali rychle vyrovnat, když se trefil výborně hrající Dominik Simon. Ve druhé třetině pokračovali v dobrém výkonu, který vyústil v góly Martina Procházky a Faksy. Rázem byli na koni a vytvořili si i další příležitosti, které však zůstaly nevyužity.

"V kritických momentech na konci druhé třetiny, kterou jsme potřebovali dohrát v klidu, jsme inkasovali na 3:2. Nechci říci, že to byl rozhodující moment, ale udělali jsme chyby, které Finové potrestali. Měli jsme šance, které jsme neproměnili. Kdybychom šli do třetí třetiny za stavu 4:1, tak už s tím soupeř zřejmě nic neudělá," souhlasil Přerost s Faksou.

V podobném duchu hovořil i kapitán Petr Šidlík, který také neviděl ve druhé inkasované brance rozhodující moment. "Asi to mohlo být lepší, ale s námi to v kabině nic neudělalo. Ten gól padl po chybě, která se někdy stane. Všichni jsme to brali v pohodě a myslím si, že nás to nezlomilo. Zlomový moment to podle mě nebyl," řekl Šidlík.

Závěrečné dějství vyšlo mnohem lépe Finsku, které zápas otočilo. Češi bojovali až do konce, ale gólové euforie už se nedočkali. Finové navíc podtrhli svůj triumf a postup do semifinále gólem při české power play.

"Začaly nám pak ubývat síly a Finsko ukázalo, že je v ofenzivě výborné. Potřebovali jsme trochu více štěstí. Byli jsme krůček od toho, abychom udělali velký úspěch," uvedl Přerost, který do čtvrtfinále nasadil jen pět obránců. Obvyklý šestý bek Marcel měl zastavenou činnost. "Je pravda, že už jsme toho měli ke konci zápasu docela dost. Myslím si, že jsme ale měli na to vyhrát," uvedl Šidlík.

"Teď nás to samozřejmě bolí, hráči jsou strašně zklamaní. Sahali jsme po neskutečném úspěchu," řekl Přerost. Řada hokejistů ze současného kádru může startovat i na příštím světovém šampionátu. "Je dobře, že máme hráče, o které je zájem a kteří tady ukázali, že český hokej na tom není úplně tak špatně, jak to vypadá. Měli jsme zde osm hráčů, kteří mohou jet i na příští mistrovství světa. Myslím si, že by se toho dalo využít," dodal Přerost.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.