ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
Ohlasy Channel One Cupu

Hadamczik: Nováčci to vzali za správný konec a gólmani byli famózní

Velikost textu:

Soči - Dobrý výkon zkušených hráčů v čele s Petrem Nedvědem a Jaroslavem Hlinkou, dravá hra čtvrté formace Tomáš Nosek, Robert Kousal, Jan Buchtele, ale i velmi dobré výkony brankářů Jakuba Kováře a Alexandra Saláka pomohly české hokejové reprezentaci k triumfu na turnaji Channel One Cup, který se hrál v Praze a v Soči. Trenér Alois Hadamczik se tak mohl vracet z dějiště únorové olympiády s dobrou náladou. Ruský turnaj seriálu Euro Hockey Tour Češi vyhráli po jedenácti letech.

Alois Hadamczik na střídačce při utkání Rusko-Česko
Alois Hadamczik na střídačce při utkání Rusko-Česko

"Měli jsme zde dobré mužstvo. Jak charakterově, tak herně. V týmu byli zkušení hráči, střední generace, mladí hráči a dva výborní gólmani," pochvaloval si Hadamczik, kterému nezkazila náladu ani skutečnost, že reprezentace nepřevzala trofej hned po vítězném zápase se sbornou přímo na ledě. Prezident ruské hokejové federace Vladislav Treťjak ji kapitánovi Petru Nedvědovi předal po zápase v šatně, dvaačtyřicetiletý centr ji převzal zahalený jen do ručníku.

Češi předešlé dva turnaje seriálu EHT nezvládli. V Pardubicích vyhráli jeden zápas, na Karjale si připsali tři nezdary. Tentokrát ale třikrát vyhráli. "Měli jsme třináct jiných hráčů (oproti Karjale). Potěšilo mě, že to vzali za správný konec. Řekli si o to, že se s nimi musí počítat," uvedl Hadamczik, který hned naznačil, že řada z nich dostane šanci i na Švédských hrách.

Národní tým uspěl i přesto, že se mu opět příliš nedařilo střelecky. Ve třech utkáních dal jen šest branek, průměr v sezoně si tak příliš nevylepšil. Zatím Češi nastříleli 11 branek v devíti utkáních. Tentokrát ale výborně chytali Kovář a Salák. "Oba byli velmi dobří. Navíc se parta dala daleko lépe dohromady než třeba předešlé party," prohlásil Hadamczik.Vyšla mu sázka na zkušené navrátilce do národního týmu Petra Nedvěda a Jaroslava Hlinku. "Bylo vidět, že první lajna soupeře přehrávala, ty další byly velice vyrovnané," uvedl Hadamczik, který vzal dvaačtyřicetiletého libereckého lídra Nedvěda na reprezentační akci po roční pauze. Sparťan Hlinka oblékl dres národního týmu dokonce po čtyřech letech.

Zaujala i čtvrtá formace Nosek, Kousal, Buchtele, která byla na ledě hodně vidět a nakonec byla i nejproduktivnější, přestože v národním týmu všichni tři teprve sbírají zkušenosti. "Hráli velmi dobrý hokej. Nedělali chyby a zapadají do národního mužstva velmi dobře," pochválil je Hadamczik.

přehrát video
Alois Hadamczik hodnotil povedený olympijský test v Soči
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.