ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Trenér Hadamczik u reprezentace zůstane, o odvolání se ani nehlasovalo

Velikost textu:
aktualizováno 22. 5. 2013 16:14

Praha - Hokejovou reprezentaci i nadále povede jako hlavní trenér Alois Hadamczik. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje podle očekávání na jednání, na němž Hadamczik předložil analýzu neúspěšného vystoupení národního týmu na mistrovství světa, o jeho odvolání nehlasoval.

Trenér Alois Hadamczik
Trenér Alois Hadamczik

"Alois Hadamczik pokračuje ve svém působení u národního mužstva. Nebyl odvolaný a nikdo takový návrh nenavrhnul," řekl generální sekretář ČSLH Martin Urban.

Na dalším zasedání výkonného výboru 19. června má Hadamczik předložit program reprezentace pro příští sezonu, jejímž vrcholem bude vedle turnajů seriálu Euro Hockey Tour a mistrovství světa i únorový olympijský turnaj v Soči.

"Vzhledem k tomuto náročnému programu byl pan Hadamczik pověřen, aby sestavil nebo doplnil realizační tým o specialisty, které bude potřebovat," řekl Urban. V současnosti má reprezentační kouč oficiálně dva asistenty Josefa Palečka a Jana Procházku, který měl dříve na starosti přípravu videa.

Hadamczik obhajoval a vysvětloval svou asi třicetistránkovou zprávu téměř dvě hodiny, při odchodu nechtěl s novináři příliš mluvit s odkazem, že oficiální informace sdělí zástupci ČSLH. Předseda svazu Tomáš Král se dnešního jednání nezúčastnil, v minulých dnech ale uvedl, že osobně důvod odvolávat Hadamczika nevidí.

přehrát video
Alois Hadamczik zůstává u hokejové reprezentace

"Výkonný výbor nepanikaří, nechce jít od zdi ke zdi, chce dát trenérovi dále důvěru a je potřeba se zlepšit ve věcech, které je potřeba napravit," uvedl Urban. Hadamczik podle něho ve své zprávě ocenil hru obrany, výkony brankářů, poukázal na fakt, že k úspěchu je potřeba výrazných osobností a za jeden z hlavních problémů označil nízkou produktivitu.

Dvacítku povede i nadále Přerost, Reichel jde k šestnáctce

Trenér hokejové dvacítky Miroslav Přeros...Reprezentaci do dvaceti let i nadále povede jako hlavní trenér Miroslav Přerost. K týmu do šestnácti let se vrací olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Robert Reichel. Složení realizačních týmů schválil výkonný výbor ČSLH. Zatímco Reichel se k šestnáctce vrací po krátké přestávce, Přerost povede dvacítku již čtvrtou sezonu. Po skončení letošního juniorského mistrovství světa sice uvedl, že ve funkci pokračovat nebude, ale nakonec na střídačce zůstane. Přerost je profesionálním trenérem ČSLH.

Čeští reprezentanti obsadili na šampionátu ve Stockholmu a Helsinkách sedmé místo, čímž vyrovnali nejhorší výsledek v historii. Hadamczikův tým díky výhře v posledním zápase základní skupiny nad Norskem postoupil do čtvrtfinále, v němž prohrál se Švýcarskem.

Šedesátiletý Hadamczik vede reprezentaci při svém druhém angažmá od roku 2011. Mužstvo pod jeho vedením získalo bronz na MS v Bratislavě a Helsinkách, smlouvu má uzavřenou do šampionátu v roce 2015, který se uskuteční v Praze a Ostravě.


Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.