V šachu

Pastrňák se 50. gólu nedočkal, Boston si ale zajistil prvenství v Atlantické divizi

David Pastrňák se jubilejního 50. gólu v sezoně v utkání proti Tampě Bay nedočkal, Bruins ale i díky asistenci Tomáše Noska zvítězili 2:1. Nejlepší tým ligy si připsal šestou výhru za sebou a zajistil si prvenství v tabulce Atlantické divize.

Nosek se podílel ve 38. minutě na rozhodujícím gólu Garneta Hathawaye. Třicetiletý český útočník vypíchl u hrazení soupeři puk, Matt Grzelcyk vypálil od modré a po zákroku Andreje Vasilevského dorazil Hathaway puk do sítě.

Po první třetině byl stav 1:1 po brankách domácího kapitána Patrice Bergerona a hostujícího Victora Hedmana, jenž vyrovnal v oslabení.

Boston zaznamenal 56. výhru v sezoně a jedno vítězství ho dělí od klubového rekordu z ročníku 1970/71. Ve zbývajících deseti duelech základní části mohou Bruins atakovat i absolutní rekord ligy 62 výher, na něž dosáhly v sezoně 1995/96 Detroit a v ročníku 2018/19 Tampa Bay.

Nosek se zapsal do statistik jako jediný z pětice Čechů v zápase. Ve čtvrtečním duelu proti Montrealu vylepšil Pastrňák 49. brankou své sezonní maximum v NHL a útočí na magickou hranici 50 gólů, kterou v minulosti pokořili z českých hráčů jen Jaromír Jágr a Milan Hejduk. Jeho příští gól bude 290. v kariéře, čímž se osamostatní na osmém místě historické klubové tabulky.

Výsledky sobotních zápasů NHL:

Boston – Tampa Bay 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 7. Bergeron, 38. Hathaway (Nosek) – 10. Hedman. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17 850. Hvězdy utkání: 1. Ullmark, 2. Hathaway, 3. Orlov (všichni Boston).

Philadelphia – Detroit 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 31. Bellows, 40. Laughton, 59. Foerster. Střely na branku: 22:29. Diváci: 18.216. Hvězdy utkání: 1. Hart, 2. Laughton, 3. Bellows (všichni Philadelphia).

Nashville - Seattle 2:7 (0:2, 1:1, 1:4)
Branky: 22. Barrie, 41. Duchene - 18. a 38. Tolvanen, 4. Sprong, 44. A. Larsson, 49. Beniers, 51. McCann, 53. Bjorkstrand. Střely na branku: 16:39. Diváci: 17 335. Hvězdy utkání: 1. Tolvanen, 2. McCann, 3. Bjorkstrand (všichni Seattle).