Zacha zpečetil gólem vítězství New Jersey, Faksa potvrdil formu a opět bodoval

Trefou do prázdné branky stvrdil Pavel Zacha vítězství New Jersey 4:2 nad Seattlem v úterním utkání NHL. Do statistik se zapsal také Radek Faksa, který přispěl asistencí k výhře Dallasu v Pittsburghu 2:1 po nájezdech a na prahu nového ročníku je s bilancí 1+3 nejproduktivnějším českým hokejistou. Porážku naopak přihrávkou neodvrátili Jan Rutta z Tampy Bay a Jakub Voráček z Columbusu.

Pavel Zacha z New Jersey (vpravo) oslavuje se spoluhráči gól
zdroj: AP autor: Frank Franklin II

New Jersey - Seattle 4:2

New Jersey, jež uspělo i ve druhém zápase v sezoně, vedlo už v 7. minutě 2:0 díky dvěma slepeným brankám. Seattle v dalším průběhu dvakrát snížil na rozdíl jednoho gólu, ale při hře bez brankáře jim definitivně vzal naději na bodový zisk Zacha. Český útočník se prosadil dvacet sekund před koncem, když ho v přečíslení dva na jednoho uvolnil Michael McLeod.

"Líbilo se mi, jak jsme zápas dohráli. Pokud budeme takhle zvládat třetí třetiny, vyhrajeme jich hodně. Bránili jsme velmi dobře," prohlásil trenér New Jersey Lindy Ruff.

Pittsburgh - Dallas 1:2 po sam. nájezdech

Faksa je i nejproduktivnějším hráčem Dallasu a po jeho křížném pasu otevřel skóre Michael Raffl deset vteřin před první přestávkou. "Jen jsem se snažil uvolnit a doufal jsem, že mě (Faksa) najde. Udělal to skvěle, poslal mi perfektní přihrávku a vystřelil jsem nejrychleji, jak jsem mohl. Naštěstí to prošlo, ani jsem nevěděl, kolik času zbývalo," popsal Raffl. Faksa v utkání zblokoval i nejvíce střel (4) ze všech hráčů a rozdal čtyři hity.

Pittsburgh, v jehož dresu poprvé v sezoně nebodoval Dominik Simon (1+2), vyrovnal ve 26. minutě trefou Johna Marina. Faksa dostal šanci i v rozstřelu, ale neuspěl v první sérii s forhendovou kličkou. Další jeho spoluhráči Joe Pavelski a Alexanders Radulov už své nájezdy proměnili, a tak Stars získali bonusový bod.

Tampa Bay - Florida 1:4

Rutta si po vhazování vyměnil puk s Victorem Hedmanem, po jehož přihrávce vyrovnal Brayden Point ve 43. minutě na 1:1. Už za 64 sekund ale vrátil Aleksander Barkov Panterům vedení. Dalším klíčovým momentem zápasu bylo, že Tampa, která postrádala Nikitu Kučerova, nevyužila za stavu 0:0 minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři.

Floridu podržel třiceti zákroky Spencer Knight a stal se jedenáctým gólmanem v historii NHL, který si připsal v prvních pěti startech v základní části vítězství.

Detroit - Columbus 4:1

V Detroitu se skóre měnilo až v poslední třetině. Poté, co se domácí ujali vedení 2:0, vstřelil Columbus v přesilové hře kontaktní gól – Voráček našel před brankou Boonea Jennera, který bekhendem snížil. Red Wings však výhru pojistili v závěru dvěma trefami při power-play soupeře.

Washington - Colorado 6:3

Poprvé v sezoně dostal před Vítkem Vaněčkem v brance přednost Ilja Samsonov, jenž kryl 24 střel Colorada a dovedl Washington k vítězství 6:3. Polovinu gólů zařídil Jevgenij Kuzněcov (2+1), Alexandr Ovečkin vstřelil mezi zámořskou elitou 734. gól a v historickém pořadí jej dělí už jen sedm branek od čtvrtého Bretta Hulla.

Na druhé straně se nedařilo lídrům týmu – Nathan MacKinnon, který kvůli covidovým pravidlům odehrál až ve Washingtonu první zápas v sezoně, Mikko Rantanen i Cale Makar zaznamenali pět záporných bodů.

Minnesota - Winnipeg 6:5 v prodl.

Útočník Minnesoty Joel Eriksson Ek poslal zápas s Winnipegem v poslední minutě do prodloužení, v němž v čase 63:30 zkompletoval hattrick a zařídil týmu výhru 6:5.

K obratu pomohla Wild, kteří prohrávali ještě v 56. minutě 3:5, i trenérská výzva. Čtyřmi body (2+2) se na vítězství domácích podílel Mats Zuccarello.

NHL:

Buffalo - Vancouver 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Branky: 9. Okposo, 38. Girgensons, 44. Skinner, 44. Tage Thompson, 58. Asplund - 6. Horvat, 17. Dowling. Střely na branku: 43:34. Diváci: 7376. Hvězdy zápasu: 1. Girgensons, 2. Okposo, 3. Tage Thompson (všichni Buffalo).

Montreal - San Jose 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Branky: 2. a 4. Dahlén, 20. E. Karlsson, 24. Meier, 55. Labanc. Střely na branku: 21:25. Diváci: 16 095. Hvězdy zápasu: 1. Dahlén, 2. Meier, 3. E. Karlsson (všichni San Jose).

Tampa Bay - Florida 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 43. B. Point (Rutta) - 27. Montour, 44. Barkov, 54. Lundell, 58. Duclair. Střely na branku: 31:32. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Lundell, 2. Knight (oba Florida), 3. B. Point (Tampa Bay).

New Jersey - Seattle 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 6. Mercer, 7. Severson, 35. Vesey, 60. Zacha - 31. Sheahan, 55. McCann. Střely na branku: 33:29. Diváci: 13 806. Hvězdy zápasu: 1. Mercer, 2. Graves, 3. Severson (všichni New Jersey).

Pittsburgh - Dallas 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 26. Marino - 20. Raffl (Faksa), rozhodující sam. nájezd A. Radulov. Střely na branku: 28:29. Diváci: 16 450. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Raffl (oba Dallas), 3. Jarry (Pittsburgh).

Washington - Colorado 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 7. a 37. Kuzněcov, 17. Jensen, 35. Mantha, 41. Dowd, 58. Ovečkin - 14. Compher, 24. Helm, 57. Rantanen. Střely na branku: 40:27. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Jensen, 3. Mantha (všichni Washington).

Detroit - Columbus 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)
Branky: 47. Raymond, 49. Bertuzzi, 59. Naměstnikov, 60. Erne - 53. Jenner (Voráček). Střely na branku: 45:23. Diváci: 14 165. Hvězdy zápasu: 1. D. Larkin, 2. Raymond (oba Detroit), 3. Korpisalo (Columbus).

Chicago - NY Islanders 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 60. Entwistle - 41. a 49. Wahlstrom, 25. Beauvillier, 52. Clutterbuck. Střely na branku: 40:29. Diváci: 20 279. Hvězdy zápasu: 1. Wahlstrom, 2. Sorokin, 3. Beauvillier (všichni NY Islanders).

Nashville - Los Angeles 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 42. Duchene, 46. Jeannot - 25. Kopitar. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17 159. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Duchene, 3. Jeannot (všichni Nashville).

Minnesota - Winnipeg 6:5 v prodl. (2:2, 1:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 18., 60. a 64. Eriksson Ek, 5. a 37. Zuccarello, 56. M. Foligno - 4. a 9. Connor, 26. Morrissey, 45. Dubois, 47. Copp. Střely na branku: 44:30. Diváci: 18 156. Hvězdy zápasu: 1. Eriksson Ek, 2. Zuccarello, 3. Kaprizov (všichni Minnesota).

Edmonton - Anaheim 6:5 (3:2, 0:2, 3:1)
Branky:
9. a 46. Kassian, 20. a 59. Draisaitl, 15. McDavid, 51. Bouchard - 6. a 60. Shattenkirk, 16. a 30. Steel, 29. Deslauriers. Střely na branku: 37:36. Diváci. 14 082. Hvězdy zápasu: 1. Kassian (Edmonton), 2. Steel (Anaheim), 3. Draisaitl (Edmonton).