Washington podruhé za sebou padl, Pittsburghu pomohl gólem i Simon

Hokejový útočník Dominik Simon pomohl Pittsburghu sedmým gólem v sezoně NHL k výhře 4:3 na ledě Washingtonu. Na brankách poražených Capitals se asistencemi podíleli Jakub Vrána a Radko Gudas.

Dominik Simon v zápase proti Capitals
zdroj: ČTK/AP autor: Nick Wass

Pětadvacetiletý Simon se prosadil ve 32. minutě, kdy se před brankou zmocnil puku po střele svého centra Sidneyho Crosbyho a bekhendem zvýšil už na 3:1.

Washington se ještě dvakrát přiblížil na rozdíl jednoho gólu, ale nakonec vyšel podruhé za sebou doma bodově naprázdno. Naposled takto čekal na výhru loni v lednu.

V domácím dresu dvakrát skóroval dánský útočník Lars Eller, ale hvězdou duelu byl vyhlášen gólman Pittsburghu Matt Murray. Ten podpořil výhru Penguins 29 zákroky včetně zlikvidovaného nájezdu Jakuba Vrány ve druhé třetině.

Nepřekonal ho ani domácí kanonýr Alexandr Ovečkin, jenž zůstal v tabulce střelců soutěže druhý o gól za Davidem Pastrňákem z Bostonu.

Výsledky nedělních zápasů NHL:

Washington – Pittsburgh 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

Branky: 11. a 58. Eller (na druhou Gudas), 46. Kuzněcov (Vrána) - 12. Lafferty, 13. Hörnqvist, 32. Simon, 58. B. Tanev. Střely na branku: 32:33. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Murray (Pittsburgh), 2. Eller (Washington), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).

Montreal - Columbus 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Branky: 30. Tatar, 56. Domi, 59. S. Weber - 24. a 38. Dubois, 13. Gavrikov, 59. Nyquist. Střely na branku: 30:27. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Jones (oba Columbus), 3. Tatar (Montreal).

Carolina - Vancouver 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 22. Niederreiter, 26. Aho, 46. Svečnikov, rozhodující sam. nájezd Williams - 5. a 50. E. Pettersson, 35. T. Myers. Střely na branku: 32:35. Diváci: 15.767. Hvězdy zápasu: 1. Svečnikov, 2. Aho, 3. Foegele (všichni Carolina).