EP Benátky nad Jizerou

Voráček potvrdil střelecké probuzení, Ovečkin je po dalším hattricku k nezastavení

Jakub Voráček přidal do sbírky čtvrtý gól z posledních sedmi duelů, ale Philadelphii to k bodům proti Edmontonu nepomohlo podobně jako trefa bostonského Davida Krejčího proti Pittsburghu. Zato Alexandr Ovečkin zaznamenal v utkání proti Carolině druhý hattrick v řadě a na kontě už má 28 branek z 31 zápasů. O výhře Capitals 6:5 rozhodl Jakub Vrána v nájezdech.

Alexandr Ovečkin se raduje z gólu
zdroj: Reuters autor: James Guillory

Ovečkin táhl Washington k výhře proti Carolině

Vrána, který dostal důvěru v rozstřelu poprvé, nic extra nevymýšlel a střelou mezi betony Scotta Darlinga ukončil v šesté sérii zápas. Hlavním hrdinou Washingtonu, který v úvodu prostřední třetiny prohrával už 1:4, se ale stal Alexandr Ovečkin. Ruský útočník zaznamenal druhý hattrick v sezoně a v tabulce kanonýrů má s 28 zásahy už pětigólový náskok.

"Nevím, co na to říct. Jen se snažím dělat svou práci," uvedl Ovečkin, který dal v posledních pěti zápasech devět gólů. "Každý chce střílet góly a není to v NHL jednoduché. Hraju ale se skvělými hráči, kteří mi gólové šance připravují. Nejen přihrávkami, ale i tím, že mi dělají prostor," podotkl. Jeho střeleckou formu neodnesl Petr Mrázek, který chytal v předchozím zápase, přednost tentokrát dostal Darling.

Češi z Bostonu se museli sklonit před Pittsburghem

David Pastrňák z Bostonu jel v utkání proti Pittsburghu sám na gólmana a trefil horní tyč, ale celou akci dotáhl Krejčí, který z druhé vlny doklepl puk bekhendem do prázdné branky a vyrovnal ve 48. minutě na 3:3. Krejčí opět potvrdil, že mu prospívá zařazení do elitního útoku k Pastrňákovi a bodoval v pátém utkání za sebou (3+5).

Nerozhodný stav ale dlouho nevydržel a Krejčí po utkání litoval, že základem vítězné branky bylo jeho prohrané vhazování v obranném pásmu. "Vrátili jsme se dvěma rychlými góly do hry, vyrovnání nás povzbudilo. Cítil jsem, že psychologická výhoda je na naší straně, ale přišli jsme o ni, když jsem prohrál vhazování a puk skončil v naší síti. Je těžké dvakrát dotahovat v jedné třetině vedení tak dobrého týmu, jakým jsou," řekl Krejčí.

Boston v zápase narážel také na skvělý výkon brankáře Caseyho DeSmithe, který kryl 48 střel. "Je to dobrý brankář, ale nemyslím si, že jsme si vypracovali hodně gólových šancí. Zvláště v první třetině určitě ne," vysvětlil Krejčí, který vyslal na branku čtyři střely, Pastrňák sedm. Penguins se nakonec radovali z vítězství 5:3.

Flyers znovu prohráli a ve Východní konferenci jsou předposlední

Voráček bodoval v sedmém utkání v řadě, když tvrdou ránou bez přípravy snížil proti Oilers v 51. minutě na 1:3. Více ale Philadelphii nedovolil gólman Mikko Koskinen, který si připsal 31 zákroků a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Výhru Edmontonu 4:1 zpečetil v závěru druhým gólem v utkání Connor McDavid.

"Je únavné opakovat, že jsme nehráli špatně a že jsme si zasloužili lepší výsledek," povzdechl si Voráček. "Opět jsme dali jen jeden gól. Přitom jsme měli hodně přesilových her, ve kterých jsme si nic nevytvořili. Je to těžké," dodal. Na střídačce Flyers scházel gólman Michal Neuvirth, který se vrátil do Philadelphie, protože očekává narození dítěte.

Z výhry se ze zbylých českých hráčů radoval jen Zacha

Filip Chytil připravil první gól New Yorku Rangers, který ještě v polovině utkání vedl nad Arizonou 3:0, ale soupeř vývoj zápasu otočil a vyhrál 4:3 v prodloužení. Obrat se povedl i hráčům New Jersey, kteří po úvodní třetině prohrávali s Vegas 0:3, ale zvítězili 5:4 v prodloužení. Útočník Devils Pavel Zacha vyšel v desátém utkání v řadě bodově naprázdno.

Po dvou měsících nastoupil v NHL Filip Hronek, jehož Detroit povolal z farmy, protože se mu zranil Mike Green a mimo hru bude tři až pět týdnů. Český obránce strávil na ledě necelých dvanáct minut a stejně jako Martin Frk si připsal jeden záporný bod do statistiky +/- při prohře Detroitu 2:4 s Ottawou.

NHL:

NY Rangers - Arizona 3:4 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1) Branky: 5. Bučněvič (Chytil), 18. K. Hayes, 26. Zibanejad - 31. Oesterle, 54. J. Archibald, 57. Ekman-Larsson, 65. Stepan. Střely na branku: 30:34. Diváci: 17 441. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Keller (oba Arizona), 3. K. Hayes (NY Rangers).

Pittsburgh - Boston 5:3 (1:0, 2:1, 2:2) Branky: 40. a 60. Aston-Reese, 18. D. Grant, 22. Kessel, 51. Guentzel - 32. Carlo, 48. Wagner, 49. Krejčí (Pastrňák). Střely na branku: 28:51. Diváci: 18 549. Hvězdy zápasu: 1. DeSmith, 2. Aston-Reese (oba Pittsburgh), 3. Wagner (Boston).

New Jersey - Vegas 5:4 v prodl. (0:3, 2:1, 2:0 - 1:0) Branky: 23. Zajac, 31. Wood, 47. Palmieri, 55. Seney, 61. Hischier - 8. a 24. W. Karlsson, 2. Tuch, 10. Carrier. Střely na branku: 42:22. Diváci: 14 076. Hvězdy zápasu: 1. Hischier, 2. Zajac (oba New Jersey), 3. W. Karlsson (Vegas).

Detroit - Ottawa 2:4 (1:2, 1:0, 0:2) Branky: 19. Glendening, 33. D. Larkin - 9. a 60. Tierney, 14. Chabot, 48. Mark Stone. Střely na branku: 28:32. Diváci: 18 330. Hvězdy zápasu: 1. Mark Stone (Ottawa), 2. D. Larkin, 3. Rasmussen (oba Detroit).

Carolina - Washington 5:6 po sam. nájezdech (2:1, 2:3, 1:1 - 0:0) Branky: 14. a 25. Aho, 1. Martinook, 27. T. Teräväinen, 54. Williams - 4., 38. a 50. Ovečkin, 33. T. Wilson, 39. Boyd, rozhodující sam. nájezd Vrána. Střely na branku: 27:29. Diváci: 14 446. Hvězdy zápasu: 1. Aho (Carolina), 2. Ovečkin (Washington), 3. T. Teräväinen (Carolina).

St. Louis - Colorado 4:3 v prodl. (2:2, 0:0, 1:1 - 1:0) Branky: 4. a 51. Parayko, 20. Barbašev, 63. R. O'Reilly - 6. Andrighetto, 10. Calvert, 54. Compher. Střely na branku: 27:37. Diváci: 16 366. Hvězdy zápasu: 1. Parayko, 2. R. O'Reilly (oba St. Louis), 3. Compher (Colorado).

Chicago - Winnipeg 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1) Branky: 20. a 34. J. Toews, 60. E. Gustafsson - 15. a 61. Scheifele, 36. Laine, 40. Perreault. Střely na branku: 37:42. Diváci: 21 235. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. J. Toews (Chicago), 3. Wheeler (Winnipeg).

Edmonton - Philadelphia 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) Branky: 33. a 60. McDavid, 13. Chiasson, 35. A. Larsson - 51. Voráček. Střely na branku: 22:32. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Koskinen, 2. McDavid, 3. Chiasson (všichni Edmonton).