České asistence nestačily, Jeřábkův ani Voráčkův tým neuspěl

České body tentokráte k výhrám v play-off nevedly. Jakub Voráček asistoval u jediné branky Philadelphie, která na vlastním ledě podlehla Pittsburghu 1:5. Úřadující šampioni se v sérii ujali vedení 2:1 na zápasy i díky čtyřem bodům kapitána Sidneyho Crosbyho. Přihrávka obránce Jakuba Jeřábka nezabránila porážce Washingtonu s Columbusem 4:5 v prodloužení. Capitals doma ztratili oba duely v nastavení a prohrávají 0:2.

Jakub Voráček v dresu Flyers
zdroj: ČTK/AP

Philadelphia - Pittsburgh 1:5

Flyers mohli otevřít skóre už ve druhé minutě, útočník Nolan Patrick však proti brankáři Mattu Murraymu tváří v tvář neuspěl. Do vedení šli Penguins v 11. minutě po Crosbyho trefě. Dvoubrankový náskok obstaral zkraje prostřední části centr Derick Brassard. Pittsburgh zápas definitivně zlomil v 27. minutě dvěma zásahy v rozmezí pěti vteřin. Gól Jevgenije Malkina na 3:0 padl po Voráčkově vyloučení, kterým kladenský rodák poslal Penguins do přesilovky čtyři na tři.

"První třetinu jsme začali dobře, vytvořili si několik příležitostí, ale bohužel se netrefili. Třetí a čtvrtý gól Pittsburghu se ukázaly jako rozhodující," uvedl Voráček.

Bek Travis Sanheim v 34. minutě střelou od modré snížil, ale na víc se Flyers nezmohli. Konečnou podobu výsledku stanovil ve třetí třetině zadák Justin Schultz v přesilové hře, když si Voráček znovu odpykával dvouminutový trest.

Pittsburgh využil celkem tři početní výhody, nejužitečnější hráč vyřazovacích bojů posledních dvou let Crosby si vylepšil statistiky vedle gólu o tři asistence. Trojnásobný vítěz Stanley Cupu prožil třetí čtyřbodový večer v play-off v kariéře. "Když hrajeme venku a jde o hodně, Sid předvádí nejlepší výkon. Neustále to dokazuje," pochvaloval si trenér Penguins Mike Sullivan.

Washington - Columbus 4:5 v prodloužení

Šestadvacetiletý Jeřábek si připsal asistenci u první trefy zápasu ve Washingtonu. Capitals dvakrát vedli o dvě branky, ale Blue Jackets mezi 29. a 39. minutou obrátili stav z 1:3 na 4:3. Domácí T. J. Oshie v 57. minutě rozhodl o prodloužení, ale v něm se v 73. minutě prosadil hostující Matt Calvert.

Capitals přitom soupeře přestříleli 58:30. Obránce John Carlson si stejně jako v úvodním zápase zapsal tři nahrávky, ruský kanonýr Alexandr Ovečkin se prosadil dvakrát. Za Columbus zaznamenal tři body (1+2) bek Zach Werenski, dva góly vstřelil útočník Cam Atkinson.

Minnesota - Winnipeg 6:2

Minnesota po vítězství 6:2 nad Winnipegem snížila stav série na 1:2. O branky Wild se postaralo šest různých střelců. Klíčová byla pasáž mezi 35. a 39. minutou, kdy domácí třemi trefami odskočili na rozdíl čtyř gólů. "Potřebovali jsme zvítězit. V play-off to chodí tak, že dvakrát prohrajete a myslíte si, že je konec světa, ale pak z ničeho nic ožijete," prohlásil útočník Minnesoty Zach Parise.

Los Angeles - Vegas 2:3

Vstříc jasnému postupu míří Las Vegas, které vybojovalo obratem v závěrečné třetině třetí vítězství v sérii. Rozhodující byla 55. minuta, v níž útočníci James Neal a William Karlsson v rozpětí 21 sekund posunuli nevadský celek do dvoubrankového náskoku. Slovinský lídr Kings Anže Kopitar utkání ještě zdramatizoval, ale na vyrovnání už domácí nedosáhli.

Výsledky play-off NHL

Východní konference - 2. zápas:

Washington - Columbus 4:5 v prodl. (2:1, 1:3, 1:0 - 0:1)

Branky: 14. a 25. Ovečkin, 3. Beagle (Jeřábek), 57. Oshie - 19. a 32. Atkinson, 29. Josh Anderson, 39. Werenski, 73. Calvert. Střely na branku: 58:30. Diváci: 18 506. Hvězdy utkání: 1. Calvert, 2. Atkinson (oba Columbus), 3. Ovečkin (Washington). Stav série: 0:2.

Východní konference - 3. zápas:

Philadelphia - Pittsburgh 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Branky: 34. Sanheim (Voráček) - 11. Crosby, 23. D. Brassard, 27. Malkin, 27. Dumoulin, 48. Schultz. Střely na branku: 27:26. Diváci:19 955. Hvězdy utkání: 1. Crosby, 2. M. Murray, 3. Malkin (všichni Pittsburgh). Stav série: 1:2.

Západní konference - 3. zápasy:

Minnesota - Winnipeg 6:2 (2:1, 4:1, 0:0)

Branky: 10. Mikael Granlund, 18. Parise, 24. Dumba, 35. E. Staal, 36. Jordan Greenway, 39. M. Foligno - 5. Wheeler, 27. T. Myers. Střely na branku: 29:31. Diváci: 19 175. Hvězdy utkání: 1. Mikael Granlund, 2. E. Staal, 3. M. Foligno (všichni Minnesota). Stav série: 1:2.

Los Angeles - Vegas 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)

Branky: 14. Iafallo, 58. Kopitar - 47. Eakin, 55. Neal, 55. W. Karlsson. Střely na branku: Diváci: 18 484. Hvězdy utkání: 39:26. 1. M.-A. Fleury, 2. Neal (oba Vegas), 3. Iafallo (Los Angeles). Stav série: 0:3.