TCL V Repre

Rutta za mořem válí dál, gól a asistence však k vítězství Chicaga nestačily

Fantastický vstup do angažmá v NHL zažívá Jan Rutta. Český obránce bodoval i ve svém třetím vystoupení v nejprestižnější lize světa, ale gólem a asistencí nezabránil porážce Chicaga v Torontu 3:4 v prodloužení. Sedmadvacetiletá posila Blackhawks si vylepšila bilanci na čtyři body za dvě trefy a stejný počet asistencí. Calgary, stále ještě bez Jaromíra Jágra, vyhrálo v Anaheimu 2:0.

Jan Rutta (vpravo) slaví se spoluhráči gól v Torontu
zdroj: PA autor: Frank Gunn

Toronto - Chicago 4:3 po prodloužení

Rutta ve 4. minutě otevřel skóre utkání, když po svém ofenzivním výpadu od modré čáry objel branku a jeho pokus tečoval za záda brankáře Fredrika Andersena útočník Maple Leafs Mitch Marner. Ve 48. minutě se bývalý obránce Chomutova podílel asistencí na gólu slovenského útočníka Richarda Pánika, díky němuž Chicago získalo náskok 3:1.

Toronto však dokázalo zápas otočit a v nastaveném čase rozhodl o bodu navíc pro kanadský klub Auston Matthews, který při přečíslení dva na jednoho zvolil místo přihrávky přesnou střelu do růžku branky Antona Forsberga.

Rutta skóroval i asistoval, Chicago přesto padlo v Torontu

Ten při premiéře v brankovišti Chicaga pochytal 39 střel. "On je pravděpodobně tím hlavním důvodem, proč jsme získali bod," pochválil švédského gólmana kapitán Jonathan Toews.

Rutta si udržel bilanci sedmi kladných bodů za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech a se spoluhráčem Toewsem nadále vládne této statistice. V sestavě Black Hawks nechyběl ani obránce Michal Kempný.

Anaheim - Calgary 0:2

Calgary i potřetí nastoupilo bez Jágra, který po středečním příletu do Kanady zatím jen trénuje a jeho debut se odložil minimálně do středečního zápasu v Los Angeles.

I bez něj se ovšem hráčům Flames podařilo přerušit sérii 29 proher v Anaheimu, na což čekali od výhry 5:2 ve třetím čtvrtfinále konference z 25. dubna 2006. Černou bilanci pomohl bodem zastavit Michael Frolík, jenž ve 47. minutě ideálně uvolnil Mikaela Backlunda a ten dovršil výsledek.

Na straně Ducks strávil na ledě jen tři a půl minuty útočník Ondřej Kaše, než v první třetině odstoupil kvůli zranění v horní části těla.

Tampa Bay - Washington 4:3 po prodloužení

Ani tři body Nicklase Bäckströma a T. J. Oshieho nepomohly Washingtonu k úspěchu na ledě Tampy Bay, která udolala Capitals 4:3 v prodloužení. Lightning uhlídali kanonýra Alexandra Ovečkina, jenž v prvních dvou duelech sezony vstřelil sedm branek a byl vyhlášen hvězdou úvodního týdne NHL.

Útočník Jakub Vrána poprvé v sezoně nebodoval, stejně jako v dresu domácích Ondřej Palát. Do sestavy "Blesků" se podruhé v řadě nevešel obránce Andrej Šustr.

Boston - Colorado 0:4

Boston nenavázal na čtvrteční výhru nad finalistou Stanleyova poháru Nashvillem (4:3) a podlehl doma Coloradu 0:4. David Krejčí a David Pastrňák, české opory Bruins, tentokrát vyšli naprázdno.

New York Islanders - St. Louis 2:3 po samostatných nájezdech

Z výhry St. Louis na ledě New York Islanders 3:2 po samostatných nájezdech se radovali i útočníci Vladimír Sobotka a Dmitrij Jaškin.

Buffalo - New Jersey 2:6

New Jersey uspělo v Buffalu 6:2, český útočník Pavel Zacha zatím v dresu Devils na první bod v letošní sezoně čeká.

Edmonton - Winnipeg 2:5

Třemi góly a jednou nahrávkou se na triumfu Winnipegu v Edmontonu 5:2 podílel Nikolaj Ehlers. Dánský útočník dostal Jets ve 37. minutě do vedení 3:2, a pak dovršil čistý hattrick.

NHL:

Boston - Colorado 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky: 47. a 60. Jakupov, 5. Andrighetto, 14. Compher. Střely na branku: 29:23. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Johnson, 3. Rantanen (všichni Colorado).

New York Islanders - St. Louis 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 54. Ladd, 59. A. Lee - 30. a 36. Tarasenko, rozhodující sam. nájezd B. Schenn. Střely na branku: 42:35. Diváci: 10 673. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko (St. Louis), 2. A. Lee, 3. Ladd (oba New York Islanders).

Buffalo - New Jersey 2:6 (0:2, 1:4, 1:0)
Branky: 26. a 58. E. Kane - 26. a 33. Bratt, 28. a 39. M. Johansson, 7. Noesen, 19. Gibbons. Střely na branku: 25:31. Diváci: 17 697. Hvězdy zápasu: 1. Bratt, 2. M. Johansson (oba New Jersey), 3. E. Kane (Buffalo).

Toronto - Chicago 4:3 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 31. Zajcev, 54. C. Brown, 56. J. van Riemsdyk, 64. Matthews - 4. Rutta, 8. Toews, 48. Pánik (Rutta). Střely na branku: 43:21. Diváci: 19 456. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. C. Brown (oba Toronto), 3. Pánik (Chicago).

Tampa Bay - Washington 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 26. Killorn, 39. Kunitz, 51. Kučerov, 64. Point - 19. a 28. Oshie, 17. Bäckström. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Killorn (oba Tampa), 3. Oshie (Washington).

Edmonton - Winnipeg 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky: 33. Draisaitl, 34. Nugent-Hopkins - 37., 38. a 59. Ehlers, 9. Scheifele, 17. Kulikov. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Hellebuyck (oba Winnipeg), 3. Nurse (Edmonton).

Anaheim - Calgary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 37. Monahan, 47. Backlund (Frolík). Střely na branku: 43:29. Diváci: 15 485. Hvězdy zápasu: 1. Smith (Calgary), 2. Rakell (Anaheim), 3. Giordano (Calgary).