ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav
NHL

Šance jako hrom. Vrána ve Washingtonu začne v útoku s Ovečkinem a Kuzněcovem

Velikost textu:

Obrovskou šanci ukázat se na té nejvyšší úrovni v NHL má ve Washingtonu Jakub Vrána. Jednadvacetiletý útočník, který má za sebou jedinou sezonu v Capitals a připsal si v 21 zápasech šest bodů, začne sezonu ve formaci s Alexandrem Ovečkinem a Jevgenijem Kuzněcovem.

Jakub Vrána (vpravo) během kempu v dresu Washingtonu
Jakub Vrána (vpravo) během kempu v dresu Washingtonu

"Je to pro mě obrovská příležitost. A mohu ukázat, jak umím hrát. Pokusím se do té lajny co nejlépe zapadnout. Hrát zrovna s těmito dvěma hráči, to je opravdu něco. Já jen doufám, že mezi námi bude ta správná chemie," řekl Vrána.

Že oba ruští spoluhráči vyznávají rychlý hokej, vítá. "Já jsem také rychlým hráčem a mám rád, když se hraje rychlý hokej. Potřebujeme být efektivní v ofenzivě, ale stejně tak je třeba, abychom zvládali všechno, co je třeba, rovněž v obraně. Věřím ale, že to bude dobré," uvedl Vrána.

Zkušenosti s hokejem v nejlepší soutěži světa má už z minulé sezony, kdy naskočil do 21 zápasů NHL, ačkoli několikrát putoval mezi prvním týmem a farmou v Hershey v AHL. Nyní je ale jeho situace přece jen jiná - vybojoval si místo v prvním týmu v přípravném kempu.

"To se občas stává, že máte sezonu, v níž putujete nahoru a dolů. Tak to prostě je. Já byl hrozně šťastný, že jsem mohl odehrát těch několik zápasů v prvním týmu a osahat si, jaká je NHL. Pomohlo mi to zase se posunout dopředu," prohlásil.

"Jsou to teď pro mě vzrušující okamžiky. Kemp byl skvělý a je super, jak tady zkušenější hráči pomáhají těm mladším. Je tu skvělá parta. Nemohu se dočkat, až sezona začne naostro a budeme zase hrát. To čekání už je dlouhé," řekl bývalý hráč švédského Linköpingu a mládežnický reprezentant ve všech věkových kategoriích.

Kromě Vrány se do prvního týmu dokázal protlačit i další útočník Nathan Walker, jenž objevoval svět velkého hokeje ve Vítkovicích a poslední čtyři sezony trpělivě čekal na svou příležitost na farmě. Jakmile dostane šanci nastoupit za Capitals, stane se prvním Australanem v NHL.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.