Svět motorů

Krejčí má jubilejní 500. bod v NHL, Jágr rozhodl o výhře Floridy

New York – Jaromír Jágr vítězným gólem rozhodl o výhře Floridy, která doma porazila lídra soutěže Columbus 4:3, a stal se druhou hvězdou zápasu. Stejné ocenění získal i David Krejčí, který jednou brankou přispěl k výhře Bostonu 6:3 nad Philadelphií a zároveň si tak připsal 500. bod v soutěži. Dvěma asistencemi podpořil triumf Bruins také David Pastrňák.

David Krejčí měl důvod k radosti
zdroj: ČTK/AP/Michael Dwyer

Boston - Philadelphia 6:3

Krejčí upravil skóre na 2:1 na začátku prostřední části, když v přesilové hře krásnou střelou zápěstím z levého kruhu překonal Michala Neuvirtha. Třicetiletý útočník má na kontě 144 gólů a 356 přihrávek v 669 zápasech a je dvaadvacátým Čechem, který v NHL nasbíral 500 bodů. Hlavním hrdinou utkání v Bostonu byl ale domácí útočník Brad Marchand, jenž svůj 500. start v soutěži ozdobil dvěma góly a třemi přihrávkami.

"Je důležité, aby nejlepší hráči byli nejlepšími hráči a ostatní je následovali. Odehráli jsme až na prvních deset minut opravdu kvalitní zápas. Dřeli jsme, zlepšovali se a získali důležité dva body," řekl Krejčí.

Marchand a Pastrňák připravili gól pro obránce Toreyho Kruga a Zdena Cháru, kteří ještě ve druhé třetině zvyšovali vedení Bostonu na 3:1 a 5:2. "To se nedalo minout. Sehrál to pěkně," pochválil Chára za přihrávku Pastrňáka, který už měsíc (13 zápasů) čeká na vstřelení 20. branky. Havířovský rodák si ale v posledních šesti duelech připsal sedm asistencí.

Mezitím čtvrtou trefu Bostonu sledoval z trestné lavice útočník Philadelphie Jakub Voráček. Nejproduktivnější český hráč v soutěži dostal pětiminutový trest za vražení na hrazení Kevana Millara. Po návratu na led si Voráček připsal asistenci u třetí branky.

Neuvirth zůstal i po čtyřech inkasovaných gólech v rozmezí 22. až 36. minuty v brance Philadelphie a už další nedostal. Poslední branka padla při power play Flyers, dohromady český gólman kryl 33 z 38 střel. "Rádi brankářům cloní a tečují, dorážejí střely. Je to proti nim těžké," řekl Neuvirth. Druhý český brankář Petr Mrázek pozoroval jen ze střídačky výhru Detroitu 6:3 nad Pittsburghem.

Florida - Columbus 4:3

Jágr těžil v úvodu třetí třetiny z práce Vincenta Trochecka, který zavezl puk do pásma a střelou z pravého kruhu způsobil před gólmanem Joonasem Korpisalem zmatek. V něm se nejlépe zorientoval český útočník, který doklepnutím puku do odkryté branky zvýšil vedení Floridy na 4:2. U osmé Jágrovy branky v sezoně zaznamenal asistenci Jakub Kindl.

"Štěstí bylo na naší straně. Ale šli jsme mu naproti. Nedělali jsme zbytečné chyby a hráli jednoduše," řekl Jágr a vyzdvihl i hru svého centra Trochecka. Třiadvacetiletý Američan dal důležitý gól na 2:2 a v posledních deseti zápasech nastřádal celkem třináct bodů (6+7). "Mám ho rád. Je to dříč. Je sice malý vzrůstem, ale má velké srdce. Jeho silnou stránkou je rychlost. Když se rozjede, těžko se chytá," dodal Jágr.

Dallas - Minnesota 4:5

Hokejistům Dallasu utekl v utkání s Minnesotou začátek a už po třinácti minutách prohrávali 0:4. I díky českým hokejistům ale ztrátu smazali. První gól Stars vstřelil Antoine Roussel po pěkné kombinaci s Radkem Faksou. Další dobře sehraný protiútok zakončil Jiří Hudler a po něm Tyler Seguin a John Klingberg vyrovnali skóre. Poslední slovo ale měla Minnesota a trefou Jasona Zuckera zvítězila 5:4.

Arizona - Anaheim 0:3

Ondřej Kaše pomohl kuriózní asistencí k výhře Anaheimu 3:0 na ledě Arizony. Český útočník nahazoval puk ze středního pásma na zadní mantinel, od něhož se kotouč nečekaně odrazil mezi kruhy k Nicku Ritchiemu. Ten pohotově skóroval mezi betony a zvýšil ve 41. minutě na 2:0.

"Měli jsme štěstí. Ale i takové góly padají a Arizonu to srazilo. Vím, jak se jejich hráči cítili, už jsem to taky zažil," reagoval Ritchie. Hlavním hrdinou pak byl gólman Jonathan Bernier, který kryl 26 střel a připsal si první nulu v dresu Anaheimu.

Boston - Philadelphia 6:3 (1:1, 4:2, 1:0) Branky: 8. a 60. Marchand, 22. Krejčí, 26. Krug (Pastrňák), 34. Bergeron, 36. Chára (Pastrňák) - 3. Bellemare, 29. B. Schenn, 40. Simmonds (Voráček). Střely na branku: 39:24. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 59:14 minuty, z 38 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 86,8 procenta. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Krejčí, 3. Bergeron (všichni Boston)

Colorado - Nashville 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky: 5. Landeskog, 23. Beauchemin - 28. McLeod, 45. Fisher, 49. Forsberg. Střely na branku: 30:32. Diváci: 16.096. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. Landeskog (Colorado), 3. McLeod (Nashville).

Montreal - NY Rangers 5:4 (0:1, 2:2, 3:1)
Branky: 24. Galchenyuk, 28. Flynn, 51. Jemelin, 52. Pacioretty, 52. Byron - 13. Pirri, 27. Nash, 32. Miller, 55. Stepan. Střely na branku: 32:33. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Danault (oba Montreal), 3. Stepan (NY Rangers).

Ottawa - Toronto 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: 30. Phaneuf, 39. Turris - 7. a 43. Kadri, 22. Bozak, 48. C. Brown. Střely na branku: 37:27. Diváci: 19.782. Hvězdy zápasu: 1. McElhinney, 2. Kadri (oba Toronto), 3. Turris (Ottawa).

Detroit - Pittsburgh 6:3 (0:1, 3:2, 3:0)
Branky: 30. Nyquist, 34. Vanek, 40. Nielsen, 42. Athanasiou, 52. Green, 54. Zetterberg - 4. Letang, 24. Malkin, 38. Cullen. Střely na branku: 34:31. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Athanasiou, 2. Green, 3. Vanek (všichni Detroit).

Florida - Columbus 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Branky: 9. Thornton, 29. Trocheck, 31. Marchessault, 42. Jágr (Kindl) - 11. Hartnell, 19. Atkinson, 47. Jenner. Střely na branku: 32:33. Diváci: 14.795. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Jágr, 3. Thornton (všichni Florida).

Carolina - NY Islanders 7:4 (1:2, 3:1, 3:1)
Branky: 17. McGinn, 25. Faulk, 29. E. Lindholm, 37. Pesce, 46. Stempniak, 52. Teräväinen, 54. J. Staal - 5. a 42. Tavares, 19. Lee, 22. Chimera. Střely na branku: 45:32. Diváci: 16.640. Hvězdy zápasu: 1. McGinn, 2. E. Lindholm, 3. Stempniak (všichni Carolina).

Arizona - Anaheim 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 6. H. Lindholm, 41. Ritchie (Kaše), 60. Kesler. Střely na branku: 26:23. Diváci: 12.015. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. H. Lindholm (oba Anaheim), 3. Dvorak (Arizona).

Dallas - Minnesota 4:5 (1:4, 2:0, 1:1)
Branky: 20. Roussel (Faksa), 23. Hudler, 27. Seguin, 52. Klingberg - 2. Koivu, 3. E. Staal, 4. Dumba, 13. Stewart, 54. Zucker. Střely na branku: 38:31. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Zucker (Minnesota), 2. Klingberg, 3. Lehtonen (oba Dallas).

Edmonton - Calgary 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 37. Maroon, rozhodující sam. nájezd Draisaitl - 37. Monahan. Střely na branku: 27:25. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Maroon (oba Edmonton), 3. Monahan (Calgary).

Los Angeles - Winnipeg 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 4. Gáborík, 55. D. Brown, 62. Carter - 36. Stafford, 48. Byfuglien. Střely na branku: 38:28. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. Perreault (Winnipeg), 3. Martinez (Los Angeles).

San Jose - St. Louis 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 26. Parayko, 31. Perron, 50. Lehterä, 55. Steen. Střely na branku: 23:26. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Hutton, 2. Parayko, 3. Steen (všichni St. Louis)