ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Hertl: Když se bude dařit týmu, góly a body přijdou

Velikost textu:

Praha - Tomáš Hertl se chystá na svoji čtvrtou sezonu v NHL. V prvním ročníku poznamenaném zraněním si připsal 25 bodů, ve druhém 31 a ve třetím 41. Dvaadvacetiletý útočník se bude v dresu San Jose snažit potvrdit vzestupnou tendenci svých výkonů.

Tomáš Hertl
Tomáš Hertl

"Cíle, že chci dát tolik nebo tolik gólů, si nedávám. Chci navázat na předešlou sezonu, ve které to šlo celému týmu a došli jsme až do finále. To je hlavní. Vím, že když se bude dařit týmu, góly a body přijdou," řekl Hertl.

"Chci začít, jak jsem skončil a navázat na poslední půlrok sezony," doplnil útočník, jenž nasbíral v základní části 41 bodů a v play-off přidal dalších jedenáct. I díky tomu San Jose postoupilo až do finále Stanleyova poháru, ve kterém nestačilo na Pittsburgh.

Účastník tří světových šampionátů v létě podepsal novou dvouletou smlouvu, díky níž se jeho plat zvýšil na tři miliony dolarů. Tlaku ze strany vedení klubu i fanoušků se nebojí. "Když vám klub věří, tak to vždy potěší. Zároveň je tam ale i očekávání, že za odměnu od vás chce výkony a hru, kterou jste předváděl. Jsem ale připravený a chci jim to vrátit," uvedl Hertl.

Koleno drží

Na novou sezonu je dobře připraven i přesto, že v létě musel ještě léčit poraněné pravé koleno, kvůli kterému vynechal i poslední čtyři zápasy finále play-off. "Odehrál jsem pět zápasů v přípravě a koleno drží, takže mohu být spokojený. Vše je v pohodě a cítím se dobře. Doufám, že to takhle půjde celou sezonu. Jsem připravený na sto procent," řekl Hertl. Zpočátku musel trénovat s ortézou, ale hlavní část přípravy absolvoval bez omezení.

Věří, že s týmem bude opět útočit na zisk Stanleyova poháru. "Náš tým je skoro stejný, ještě jsme posílili. Máme čtyři vyrovnané lajny, které jsou schopny dát gól, tři obrany a výborného Jonese v brance. Nebál bych se, že nemůžeme jít daleko," řekl Hertl. I s ohledem na vyrovnanost NHL ale za první cíl považuje samotný postup do play-off.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.