ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Las Vegas dostalo přednost před Quebecem a za rok vstoupí do NHL

Velikost textu:

Las Vegas - V Las Vegas vznikne 31. tým NHL. Zařazení nového klubu do elitní zámořské hokejové ligy od ročníku 2017/18 jednomyslně schválila rada guvernérů, naopak nabídku Quebecu nepřijala. Soutěž se rozšíří poprvé od roku 2000, kdy do ní vstoupily Minnesota a Columbus.

Komisionář NHL Gary Bettman
Komisionář NHL Gary Bettman

Rada guvernérů jednala o rozšíření NHL právě v Las Vegas krátce před nočním slavnostním udílením cen za uplynulou sezonu. Podnikatel Bill Foley, který za projektem stojí, bude muset za vstup do ligy zaplatit 500 milionů dolarů. Při předchozím rozšíření před 16 lety činil poplatek 80 milionů dolarů.

Dvoumilionové Las Vegas je sice vyhlášeným městem zábavy, dosud však nemělo v elitních profesionálních soutěžích ani jediný klub. Hokejisté budou hrát ve zbrusu nové T-Mobile Areně, která byla otevřena letos v dubnu. Hala má na hokej kapacitu 17 500 míst a na většinu míst už jsou zamluvené permanentní vstupenky. Tým zatím nemá jméno, spekuluje se o názvu Black Knights.

Proti nabídce Quebecu podle médií hovořily zejména situace kanadského dolaru, malý trh i geografické záležitosti. Ke schválení bylo třeba získat v radě dvě třetiny hlasů. V Quebecu se NHL hrála do roku 1995, kdy se tehdejší Nordiques přesunuli z Kanady do Denveru a pokračovali pod názvem Colorado Avalanche.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.