Neuvirth vychytal Philadephii výhru, Krejčí zařídil vítězství Bostonu

New York – K výhře 3:2 v prodloužení nad Nashvillem dovedl Philadelphii brankář Michal Neuvirth. Rodák z Ústí nad Labem kryl 33 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. U vítězné branky Flyers asistoval Jakub Voráček. Klíčovou postavou utkání se v pátečním programu soutěže stal i David Krejčí, který gólem v předposlední minutě vystřelil Bostonu vítězství 4:3 nad New Yorkem Rangers.

Michal Neuvirth v akci
zdroj: ČTK/AP/Chris Szagola

Philadelphia - Nashville 3:2 v prodl.

Philadelphia byla blízko výhře už v základní hrací době, ale při hře bez gólmana překonal Neuvirtha z dorážky dvacet sekund před třetí sirénou Mike Fisher. V prodloužení Nashville pykal za chybu při střídání a vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Voráček zavezl do útočného pásma kotouč, který si následně vyměnili Claude Giroux a Shayne Gostisbehere. Poslední jmenovaný střelou z první zařídil Philadelphii bonusový bod.

"Cílem bylo vytvořit závar před brankou a uvolnit některého z našich hráčů. Jakmile se to povedlo, přihrál jsem Gostisbeheremu. Bylo to dobře sehrané a zafungovalo to," popsal Giroux rozhodující akci, která vynahradila týmu zklamání z vyrovnání z poslední minuty. "Vím jen, že jsem chytil první střelu a pak to nějak dorazili. To se stává. Nebylo to příjemné, ale museli jsme to hodit za hlavu a hrát dál," řekl Neuvirth.

Boston - NY Rangers 4:3

Do prodloužení spěl i zápas v Bostonu, což ale odmítl Krejčí. Nejproduktivnější český hráč v NHL rozhodl střelou od modré čáry, kterou tečoval útočník soupeře Emerson Etem. Gól Krejčího přišel jen dvě minuty poté, co Boston vyrovnal na 3:3. "Prohrávali jsme, ale nepřestávali jsme bojovat. Pořád jsme je tlačili a tlačili," komentoval český útočník závěrečný obrat, který znamenal páté vítězství Bostonu v řadě.

Arizona - Calgary 2:1 v prodl.

Hokejisté Arizony i s přispěním trefy Martina Hanzala, který skóroval popáté z posledních osmi zápasů, porazili Calgary 2:1 v prodloužení. Český útočník otevřel skóre, když se kotouč odrazil od jeho brusle do branky. Hanzal se prosadil, přestože sváděl v předbrankovém prostoru těžký souboj s Jiřím Hudlerem, který asistoval u jediného gólu poražených.

"Soupeř byl lepší, ale my bereme dva body. Zítra máme další šanci předvést lepší začátek a výkon, abychom si připsali třetí domácí vítězství za sebou," prohlásil Hanzal, který se spoluhráči daroval trenéru Davu Tippettovi pás na počest jeho pětistého vítězství v soutěži jako trenér.

"Nemám ho na sobě. Nemůžu ho ani uzvednout," vtipkoval kouč. "Znamená to, že jsem v soutěži opravdu dlouho a že jsem měl štěstí, že jsem mohl působit ve dvou úžasných organizacích (Arizona a Dallas). Zápasy vyhrávají hráči, takže jsem měl také štěstí, že jsem mohl pracovat se skvělými hokejisty," dodal Tippett, před nímž stejnou porci vítězství odkoučovalo jen 22 trenérů.

Florida - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech

Český obránce Marek Židlický si připsal přihrávku u obou branek New Yorku Islanders, který v závěrečné třetině vyrovnal z 0:2 na 2:2. Rozuzlení přinesl až penaltový rozstřel, ve kterém neuspěl jen jediný z deseti exekutorů. Výhru 3:2 v nájezdech zařídil Floridě Alexander Barkov, jednou asistencí pomohl Panthers Jaromír Jágr.

Devět proměněných nájezdů je nový rekord NHL. "Nešlo nám to. Až v poslední sérii mě puk náhodou trefil. Ale beru to," reagoval gólman Floridy Roberto Luongo, který byl podepsán i pod nejdelším rozstřelem v soutěži. V zápase proti Washingtonu absolvovali hráči celkem dvacet kol. "Tentokrát to vypadalo, že proběhne dvacet sérii bez zákroku gólmana," pousmál se Luongo.

Jágr bodoval popáté v řadě, ale na vyrovnání čtvrtého Marcela Dionnea v historické tabulce střelců opět nedošlo. Navíc český útočník utkání nedohrál, když ve třetí třetině odstoupil. Celkem osm utkání z pátečního programu NHL muselo rozhodnout prodloužení nebo nájezdy, což je vyrovnání rekordu soutěže.

New Jersey - Montreal 2:3 po sam. nájezdech

Do rozstřelů zasáhli i dva čeští hráči, ale bez úspěchu. Patrik Eliáš se neprosadil v pátém kole nájezdů a s New Jersey musel strávit porážku 2:3 s Montrealem, v zápase si ale připsal alespoň asistenci a tedy první kanadský bod ve druhém startu v sezoně. Radim Vrbata neuspěl při nájezdu v Dallasu, kde s Vancouverem soupeři podlehl 2:3.

Boston - NY Rangers 4:3 (1:0, 1:2, 2:1) Branky: 15. Bergeron, 30. Connolly, 57. Spooner, 59. Krejčí - 23. Lindberg, 26. Nash, 50. J. Miller. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Bergeron (oba Boston), 3. Nash (NY Rangers).

Philadelphia - Nashville 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 4. Del Zotto, 45. McDonald, 65. Gostisbehere (Voráček) - 2. Forsberg, 60. Fisher. Střely na branku: 36:35. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval dvě branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,29 procenta. Diváci: 19 818. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Neuvirth, 3. Del Zotto (všichni Philadelphia).

Minnesota - Winnipeg 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 50. Carter - 37. Perreault, 43. Byfuglien, 57. Ehlers. Střely na branku: 15:29. Diváci: 19 055. Hvězdy zápasu: 1. Perreault, 2. Byfuglien, 3. Myers (všichni Winnipeg).

Anaheim - Chicago 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 2. Cogliano, 28. Stewart - 59. Hossa, 60. Keith, 62. Anisimov. Střely na branku: 25:32. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Anisimov (Chicago), 2. Gibson, 3. Kesler (oba Anaheim).

Washington - Tampa Bay 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 8. Ovečkin, 39. Chimera, 40. Johansson, 46. Oshie - 51. Boyle, 53. Hedman. Střely na branku: 37:34. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Chimera, 2. Kuzněcov, 3. Carlson (všichni Washington).

Buffalo - Carolina 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 9. Gorges, 33. Eichel, 40. Gionta, 46. Legwand - 25. Rask. Střely na branku: 21:28. Diváci: 18 052. Hvězdy zápasu: 1. Gorges, 2. Legwand, 3. Ristolainen (všichni Buffalo).

New Jersey - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 22. Henrique, 30. Stempniak (Eliáš) - 36. a rozhodující sam. nájezd Andrighetto, 52. Galchenyuk. Střely na branku: 27:27. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk (Montreal), 2. Schneider, 3. Stempniak (oba New Jersey).

Columbus - Pittsburgh 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 52. Johansen, 63. Atkinson - 50. Malkin. Střely na branku: 43:25. Diváci: 18 205. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. Fleury (Pittsburgh), 3. Bobrovskij (Columbus).

Detroit - Edmonton 4:3 v prodl. (0:0, 3:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 25. Nyquist, 33. Tatar, 40. Larkin, 61. Kronwall - 36. a 49. Pakarinen, 38. Sekera. Střely na branku: 32:24. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist (Detroit), 2. Pakarinen (Edmonton), 3. Tatar (Detroit).

Florida - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 9. Pirri (Jágr), 25. Jokinen, rozhodující sam. nájezd Barkov - 46. Strome (Židlický), 49. Bailey (Židlický). Střely na branku: 27:25. Diváci: 14 598. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Jokinen (oba Florida), 3. Bailey (NY Islanders).

Dallas - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. Jamie Benn, 32. Spezza, rozhodující sam. nájezd Seguin - 24. D. Sedin, 56. H. Sedin (Vrbata). Střely na branku: 25:36. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Niemi (Dallas), 2. D. Sedin (Vancouver), 3. Spezza (Dallas).

Arizona - Calgary 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 21. Hanzal, 65. Ekman-Larsson - 37. Giordano (Hudler). Střely na branku: 21:26. Diváci: 11 495. Hvězdy zápasu: 1. Ekman-Larsson, 2. Smith, 3. Hanzal (všichni Arizona).