ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Červenka opouští Petrohrad, dohodl se na předčasném konci smlouvy

Velikost textu:

Praha - Hokejový útočník Roman Červenka končí v Petrohradu. Devětadvacetiletý mistr světa z roku 2010 sice letos pomohl týmu k triumfu v play-off Kontinentální ligy a zisku Gagarinova poháru, nyní se ale s klubem dohodl na ukončení smlouvy. "Roman měl ještě platnou smlouvu, ale po vzájemné dohodě byla ukončena," řekl hráčův zástupce Aleš Volek.

Roman Červenka
Roman Červenka

O dalším Červenkově působišti se jedná. "Bude záležet na nabídkách, která bude nejlepší," uvedl Volek. Jisté je, že odchovanec pražské Slavie nebude pokračovat v KHL. "Dohodli jsme se na tom s Petrohradem," řekl Volek. Červenka by se podle jeho slov nebránil možnosti opět se zkusit prosadit v NHL, kde ve zkrácené sezoně 2012/13 po výluce zámořské soutěže hrál za Calgary. Pak se rozhodl vrátit do Evropy a podepsal lukrativní tříletou smlouvu s Petrohradem.

Účastník letošního mistrovství světa v Praze již po skončení klubové sezony naznačoval, že možná změní dres. "Nebyl jsem spokojený, to si nebudeme nic nalhávat. Petrohrad je specifické mužstvo a vůbec celá organizace. Je tam hodně kvalitních hráčů, což ukazuje i to, že dvě lajny z Petrohradu jsou v nároďáku," uvedl Červenka na konci dubna. V klubu nedostával tolik prostoru na ledě, ale sám přiznal, že ani jeho výkony nebyly ideální. "Já jsem také mohl hrát lépe, to je bez debat," řekl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.