ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Židlický: V Detroitu na vás ze všech stran dýchá historie

Velikost textu:

Detroit - Český hokejový obránce Marek Židlický má za sebou první trénink coby člen Detroit Red Wings. Věří, že si bude hokej v legendárním klubu užívat minimálně stejně, jako si vždy užíval zápasy na ledě Rudých křídel v barvách soupeřů. "Když jsem sem poprvé přijel, bylo to něco neuvěřitelného. Vidíte tady všude všechny ty fotografie na zdech, můžete z toho snadno cítit historii," uvedl Židlický.

Marek Židlický v dresu národního týmu
Marek Židlický v dresu národního týmu

Rudá křídla posílil v pondělí před uzávěrkou přestupů. Osmatřicetiletý mistr světa z roku 2005 sice na počátku své zámořské cesty patřil newyorským Rangers, kteří ho před 14 lety draftovali, ale jejich dres nikdy neoblékl. Nyní už si za klub původní šestky NHL i zahraje. "Už jsem tu odehrál docela dost zápasů a vždy to bylo skutečně těžké," doplnil.

Možná i proto souhlasil s odchodem z New Jersey, přestože měl ve smlouvě klauzuli o nemožnosti výměny do jiného klubu. "Detroit je velké město. Velké hokejové město. A Red Wings jsou špičkovým klubem. Právě proto jsem tady - chci si tu hokej pořádně užít," prohlásil Židlický.

Zatímco v New Jersey si s bývalými spoluhráči příliš radosti na ledě neužil a vidina účasti v play-off se posouvala spíše do oblasti teorie, Detroitu by při náskoku 12 bodů na devátou Floridu, kam zamířil jeho kamarád a bývalý parťák z Devils Jaromír Jágr, nemělo uniknout. Židlický by k tomu měl přispět v obranné dvojici s Brendanem Smithem.

Právě tyto dva k sobě složil při tréninku kouč Mike Babcock. "Nebylo to jednoduché," řekl po tréninku ofenzivně laděný bek se skvělou rozehrávkou, který v NHL hrál také za Nashville a Minnesotu. "Ale bylo to fajn. Je dobře, že už mám první trénink za sebou," pochvaloval si Židlický.

A ruce si spokojeně mne i trenér Babcock, jenž spolu se Židlickým získal do mužstva před klíčovou fází sezony i útočníka Erika Colea. "Jsme nadšení, že tu oba máme. Zabere asi nějaký čas, než si zvyknou, ale jsou to zkušení kluci a už to v kariéře zažili, takže o ně nemám vůbec obavy. Věřím, že vše správně zafunguje a můžou být pro nás rozhodujícím faktorem," uvedl Babcock.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.