Evropská a Konferenční liga UEFA

Jágr slavil s Floridou výhru, ale nebodoval

Sunrise (USA) - Jaromír Jágr se při premiéře v dresu Floridy radoval s novými spoluhráči z výhry nad Buffalem 5:3. Třiačtyřicetiletá posila Panthers z New Jersey se bodově neprosadila, ale byla na ledě u obou přesilovkových gólů Brandona Pirriho ve druhé třetině. V dalším ze zápasů přispěli Michal Jordán a Andrej Nestrašil k výhře Caroliny 5:3 na ledě NY Islanders.

Jaromír Jágr v dresu Floridy
zdroj: ČTK/AP

Florida - Buffalo 5:3

Na ledě strávil Jágr 17:09 minuty a na Neuvirtha, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, vyslal tři střely. Na gól či asistenci ale čeká nejproduktivnější Evropan v historii NHL už devět zápasů. Jágr se při premiéře se zařadil do prvního útoku k devatenáctiletému finskému útočníkovi Aleksandru Barkovovi a jen o dva roky staršímu Jonathanu Huberdeauovi.

V sestavě Floridy naopak chyběl jiný český útočník, Tomáš Fleischmann, který byl krátce před utkáním vyměněn do Anaheimu. Vstup do zápasu vyšel nejhoršímu týmu soutěže Buffalu. Ve třetí minutě prostřelil Roberta Luonga z levého kruhu Cody Hodgson. Když hosté přečkali oslabení, zvýšil náskok slovenský bek Andrej Meszároš, jenž překvapil Luonga mezi betony.

V 11. minutě v přesilovce měl první šanci Jágr, ale Neuvirth pokryl prostor u tyče. Na druhé straně v oslabení zahrozil Brian Flynn, ale jinak měli domácí jasnou převahu. Český gólman i nadále držel Sabres, protože Florida zvyšovala tlak. Tři šance neproměnil Huberdeau, včetně dvou v oslabení ve 23. minutě. Náskok hostů nepojistil v přesilovce Marcus Foligno a nastal obrat.

Sabres se vymstila vyloučení Johana Larssona a Zacha Bogosiana. V přesilovce pěti proti třem ve 33. minutě poprvé překonal Pirri a u levé tyče sledoval gólovou ránu i Jágr. Za 83 vteřin se v pokračující výhodě už proti čtyřem trefil znovu Pirri. Ve 39. minutě dovršil obrat po přihrávce Jussiho Jokinenen Nick Bjugstad.

Ve 43. minutě otestoval Neuvirtha znovu Jágr, pak se opora Sabres vyznamenala proti osamocenému Jimmymu Hayesovi. Florida nápor nezúročila, po další z Jágrových přihrávek do šance se neprosadil Huberdeau. Z ničeho nic tak vyrovnal v 53. minutě volný Torrey Mitchell. Na ledě byl v té době i Jágr. Za 68 vteřin ale rozhodl Scottie Upshall a 16 vteřin před koncem pojistil výsledek do prázdné branky Derek MacKenzie.

NY Islanders - Carolina 3:5

Carolina rozhodla o cenném úspěchu čtyřmi góly ve druhé třetině. Jordán osm sekund před jejím koncem zvýšil na 5:2, když si v přesilovce sjel z pozice beka až před branku a pohotovou střelou zužitkoval přihrávku Jordana Staala. Čtyřiadvacetiletý zadák původem ze Zlína tak zaznamenal druhý gól v NHL.

"Máme za sebou dva povedené zápasy ve dvou dnech a vůbec celý týden byl dobrý," prohlásil trenér Hurricanes Bill Peters, jehož svěřenci o den dříve porazili 3:0 Washington. "Líbilo se mi nasazení, s jakým jsme tyhle dva zápasy odehráli. Vypadá to, jako by nám nahuštěnější program víc vyhovoval," dodal Peters.

Domácí útočník John Tavares, který ve třetí třetině korigoval skóre na konečných 3:5, neskrýval rozčarování. "Soupeř v pátek hrál zápas a ještě cestoval, takže pro tuhle porážku není omluva. Jako profesionálové bychom si měli být jisti, že jsme na utkání dobře připraveni a odvést dobře svou práci. Dneska jsme se tomu ani nepřiblížili," řekl Tavares, jenž s 65 body stále vévodí kanadskému bodování ligy.

Edmonton - St. Louis 1:2

Dmitrij Jaškin si připsal desátý zásah v sezoně. Bývalý útočník Vsetína a pražské Slavie ve třinácté minutě otevřel skóre, když po přihrávce od Paula Stastného pálil do odkryté branky. "Paul byl jako vždy skvělý, dokáže vás najít přihrávkou kdekoliv," pochválil Jaškin syna slovenské legendy Petera Šťastného, jenž pak šest minut před koncem třetí třetiny vstřelil vítězný druhý gól.

Blues tak porazili Edmonton popáté v řadě a přichystali mu třetí porážku z posledních čtyř zápasů. "V první třetině jsme nehráli moc dobře, ale ve zbývajících dvou už to byl z naší strany dobrý výkon. Nedělali jsme chyby a byli silní v útočném pásmu," popsal Jaškin.

Montreal - Toronto 4:0

Z českých hokejistů se střelecky prosadil ještě Tomáš Plekanec, který se podílel na výhře Montrealu 4:0 nad Torontem. Připsal si tak svou devatenáctou přesnou trefu.

Philadelphia - NY Rangers 4:2

Jakub Voráček si připsal asistenci při výhře Philadelphie 4:2 nad New Yorkem Rangers. Letci tak udrželi v tabulce Východní konference šestibodovou ztrátu na osmý Boston.

Boston - Arizona 4:1

Bruins i díky jedné gólové přihrávce Davida Pastrňáka porazili 4:1 Arizonu. Jediný gól Kojotů vstřelil Martin Erat.

Výsledky NHL:

Florida - Buffalo 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)

Branky: 33. a 34. Pirri, 39. Bjugstad, 55. Upshall, 60. MacKenzie - 3. Hodgson, 8. Meszároš, 53. Mitchell. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, z 46 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta. Střely na branku: 47:14. Diváci: 10.374. Hvězdy utkání: 1. Pirri, 2. Upshall (oba Florida), 3. Neuvirth (Buffalo).

Nashville - Detroit 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)

Branky: 23. Cullen, 27. Fisher, 37. S. Weber - 8. B. Smith, 23. D. Miller, 44. Marčenko, 50. Tatar. Střely na branku: 40:25. Diváci: 17.361. 1. Tatar (Detroit), 2. Cullen (Nashville), 3. D. Miller (Detroit).

NY Islanders - Carolina 3:5 (1:1, 1:4, 1:0)

Branky: 12. Grabner, 36. Kulemin, 50. Tavares - 18. a 30. McClement (na druhou Nestrašil), 22. Faulk, 38. Malone (Nestrašil), 40. Jordán. Střely na branku: 24:41. Diváci: 16.170. Hvězdy utkání: 1. McClement, 2. Malone (oba Carolina), 3. Boychuk (Islanders).

Columbus - New Jersey 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 16. A. Greene (Eliáš), 60. T. Zajac. Střely na branku: 33:19. Diváci: 17.814. Hvězdy utkání: 1. Schneider, 2. Greene (oba New Jersey), 3. McElhinney (Columbus).

San Jose - Ottawa 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Branky: 3. Wingels, 34. Marleau - 48. a 59. Hoffman, 28. E. Karlsson, 44. Mark Stone. Střely na branku: 30:31. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Karlsson, 2. Turris, 3. Hoffman (všichni Ottawa).

Montreal - Toronto 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Branky: 42. a 58. Desharnais, 6. Malhotra, 13. Plekanec. Střely na branku: 23:30. Diváci: 21.287. Hvězdy utkání: 1. Price, 2. Desharnais, 3. Malhotra (všichni Montreal).

Philadelphia - NY Rangers 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: 10. Read (Voráček), 35. Raffl, 42. Del Zotto, 60. Simmonds - 11. J.T. Miller, 32. J. Moore. Střely na branku: 34:36. Diváci: 19.979. Hvězdy utkání: 1. Del Zotto, 2. Couturier (oba Philadelphia), 3. J.T. Miller (Rangers).

Boston - Arizona 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky: 3. Lucic (Pastrňák), 15. Marchand, 24. Bergeron, 32. Chára - 51. Erat. Střely na branku: 34:32. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Bergeron, 2. Marchand, 3. Chára (všichni Boston).

Edmonton - St. Louis 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 27. Justin Schultz - 13. Jaškin, 55. Stastny. Střely na branku: 22:27. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Stastny, 2. Jaškin (oba St. Louis), 3. Justin Schultz (Edmonton).

Colorado - Minnesota 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 22. M. Talbot - 11. Haula, 30. Fontaine, 46. Pominville. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18.087. Hvězdy utkání: 1. Fontaine, 2. Dubnyk, 3. Haula (všichni Minnesota).