ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
NHL

Jágr: O výměně jsem nevěděl. Ale někdo si mě koupil, tak si může dělat, co chce

Velikost textu:
aktualizováno 27. 2. 2015 14:22

Praha – Když před dvěma lety putoval z Dallasu do Bostonu, o výměně ho dopředu informoval generální manažer. Tentokrát si ale vybírat nemohl, na Floridu byl vyměněn bez jeho vědomí. "Sám jsem si myslel, že to tak dopadne, že mi dá šanci vybrat. Počítal jsem s tím. Ale na druhou stranu to není jednoduché, protože těch týmů, které si tě můžou dovolit, fakt není moc," prohlásil v rozhovoru pro isport.cz Jágr, který má roční smlouvu na 5,5 milionu dolarů.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

"Jako že bych přišel a řekl: 'Hele, pojďte mě vyměnit tam a tam...' Ten klub musí mít zájem, což možná mohlo být ovlivněné tím, že jsem v poslední době moc nehrál, tolik se mi nedařilo. A potom hlavně ten tým musí mít finanční rezervu pod stropem. Což také moc z nich nemá," navázal Jágr, který byl s 29 body za 11 branek a 18 asistencí dlouho nejproduktivnějším hráčem Devils,po osmi zápasech bez bodu ale klesl na třetí místo.

Mezi zmiňovanými zájemci by si musely v platovém stropu nějakou výměnou vytvořit pro Jágra prostor Montreal, Pittsburgh, Boston i další, naopak bez těchto potíží po něm mohl sáhnout například New York Islanders. New Jersey za Jágra ale získalo od Floridy práva na dva přední výběry v draftu - ve druhém kole letos a ve třetím v roce 2016. V případě hráče, kterého mohou v létě ztratit bez náhrady, to pro Devils představovalo velice lukrativní nabídku.

Koukal jsem na Kladno, pak zjistím, že jdu na Floridu

Jágr se podle svých slov dozvěděl o stěhování ve čtyři hodiny odpoledne amerického času od Lamoriella, tedy těsně po doladění transakce a před jejím zveřejněním. "Do půl třetí odpoledne jsem byl na zimáku, protože jsem se díval na telefonu na to, jak hraje Kladno. Skončilo prodloužení, oblíknul jsem se a jel domů. Skočil jsem si nakoupit a ve čtyři hodiny mi volá Lou Lamoriello a říká: 'Udělali jsme výměnu, jdeš na Floridu.' A bylo to. Bylo to takhle jednoduché," popsal Jágr.

V novém působišti bude debutovat v sobotu v duelu s Buffalem, který se hraje od 21:00 SEČ. Hned v neděli od 23:00 SEČ Panthers přivítají Tampu Bay. "Není jednoduché se sebrat, všechno sbalit a bez tréninku jít odehrát dva víkendové zápasy ve dvou dnech. Ale v NHL jsme jako zboží, nedá se nic dělat," doplnil Jágr.

Lou LamorielloLou Lamoriello, generální manažer New Jersey Devils: "Bylo to těžké rozhodnutí. Vždy je těžké měnit hráče. Jedna věc je měnit hráče, jiná věc měnit člověka jako takového. Společně jsme si promluvili a přátelství, které jsme spolu měli, bylo dokonalé. Stejně tak i naše komunikace, vzájemná součinnost a jakýkoliv rozhovor. Ta nabídka ale byla příliš dobrá na to, abychom ji odmítli. A celý obchod bychom neudělali, kdyby to nebylo v nejlepším zájmu New Jersey Devils." 

"Ve čtyři hodiny odpoledne ti zavolají, že máš druhý den být na Floridě. Hrát do jiného týmu, navíc v sobotu se hraje ve tři odpoledne, není rozbruslení, takže půjdu hrát z voleje. Nebudu vůbec na ledě. Hned naskočím do akce s mužstvem, s kterým jsem nikdy nehrál. Nebude moc velký prostor na adaptaci, navíc si myslím, že ode mě čekají, že jim ofenzivně pomůžu. No, uvidíme," podotkl.

Olympijský vítěz z Nagana, dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanelyova poháru si navíc uvědomuje, že pro Floridu je každý bod klíčový. Na pozice pro play-off ve Východní konferenci ztrácí s 21 zápasy do konce dva body. "Každý zápas je kritický, hraje se o play-off. Ale i tohle patří k naší práci, beru to zase jako další výzvu," těší se Jágr, že bude mít v novém působišti větší vytížení na ledě než v poslední době v New Jersey.

"Nemám problém s tím, že je to Florida. Ve čtyři hodiny mi zavolali, že jdu tam. Položil jsem telefon a šel jsem balit. Co víc na to říct? Nemůžu odpovídat na otázku, jestli mi něco vadí, nebo ne. Mám podepsanou smlouvu. Někdo si mě koupil a může si se mnou dělat, co chce. To je NHL. Prostě byznys. My hráči máme třeba větší plat, ale zase musíme počítat s tím, že se tohle stává," dodal Jágr.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.