ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Obránce Bortuzzo dostal za zákrok na Jágra dvouzápasový trest

Velikost textu:

New York - Obránce Robert Bortuzzo z Pittsburghu byl vedením NHL dodatečně potrestán za zákrok na českého útočníka Jaromíra Jágra v úterním duelu Pittsburghu proti New Jersey (1:0). Bez nároku na plat si pětadvacetiletý bek nezahraje v nejbližších dvou utkáních Penguins. Bortuzzo, jehož atak vyvolal hodně emocí a řadu protichůdných názorů, nebyl v daném okamžiku sudími nijak potrestán.

Robert Bortuzzo
Robert Bortuzzo

Bortuzzo si počíhal na dvaačtyřicetiletou českou hvězdu s evidentní touhou ji zasáhnout. A to i přesto, že Jágr za brankou Penguins už několik okamžiků předtím odehrál kotouč. Bortuzza však spatřil až na poslední chvíli a neměl moc šancí se bránit. Pro Jágra tak zápas na konci druhé třetiny skončil.

Zákrokem se ale zabývalo dodatečně vedení soutěže a vyměřilo trest, který odůvodnilo kromě jiného tím, že samotný atak přišel pozdě a byl "násilný s patrným kontaktem s Jágrovou hlavou", přičemž Jágr "neměl důvod náraz čekat a nemohl se bránit". Z tohoto důvodu byl zákrok označený jako nedovolený. V Bortuzzův prospěch hovořilo to, že nebyl trestán opakovaně, a také Jágrův zdravotní stav.

Ve zdůvodnění trestu Patrick Burke, zástupce oddělení pro bezpečí hráčů, uvedl, že se neočekává, že by Jágr musel vynechat zápasy. Generální manažer Devils Lou Lamoriello však během středy nechtěl předbíhat událostem. "Není o čem referovat. Až do večera nebudeme vědět nic," řekl Lamoriello deníku The Record.

Bortuzzo vynechá zápasy Tučňáků proti Vancouveru a Ottawě. Kvůli pozastavenému platu přijde o téměř šest a půl tisíce dolarů, jež podle pravidel kolektivní smlouvy půjdou na asistenční hráčský fond.

Zdroj: ČTK, nhl.com

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.