ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Teď mi to moc nepadá, ale snažím se dál, ujistil Hertl

Velikost textu:

San Jose (USA) - Útočník Tomáš Hertl si užívá vydařený start do své první sezony v NHL, ale stále si uvědomuje, že nemá nic jistého. Základním cílem devatenáctiletého hokejisty je nadále se udržet v týmu Sharks. "Ještě je přede mnou hodně zápasů. Teď mi to tam moc nepadá, i když šancí mám dost," řekl Hertl, jehož uklidňuje fakt, že se klubu výsledkově daří.

Tomáš Hertl (uprostřed) slaví se spoluhráči
Tomáš Hertl (uprostřed) slaví se spoluhráči

Hertl vlétl do NHL jako kometa, hned ve druhém zápase vstřelil dvě branky a poté se čtyřmi góly podílel na debaklu New York Rangers. Teď už se mu v koncovce tolik nedaří, i když stále hraje v elitní formaci vedle kapitána Joea Thorntona. V dosavadních 14 zápasech nasbíral jedenáct bodů za osm branek a tři asistence, díky čemuž se stal nejlepším nováčkem října.

Tomáš Hertl: "Jsem rád, že tady můžu být. Je to můj první rok v NHL. Před sezonou to bylo tak padesát na padesát, jestli budu v hlavním týmu, nebo na farmě. A od začátku se tady držím."

"Asi jsem fanoušky namlsal a teď si myslí, že budu v každém zápase střílet branky. Kdo mě ale zná, tak si pamatuje, že v minulé sezoně se mi taky dlouho nedařilo dávat góly. Budu se snažit dál, v každém zápase chci odvést to nejlepší," podotkl Hertl, který by se co nejrychleji opět rád zapsal mezi střelce. Po skvělém startu se v posledních devíti zápasech trefil jen jednou.

Na možnost startu na blížících se olympijských hrách v Soči prý nemyslí. "Útok máme neskutečně nabitý, v NHL je spousta hráčů, kteří válí a bodují. Byl by to zázrak, kdybych se tam dostal. Kdo by na olympiádu nechtěl," přiznal. Fakt, že se letos představil na mistrovství světa, podle něj jeho šance příliš nezvyšuje. "Šampionát nebyl špatný, ale i tam mi chyběly góly nebo nahrávky. Musím nějaké dávat, to je můj hlavní úkol. Nechodím na led na oslabení, čekají se ode mě branky," řekl Hertl.

Odchovanec pražské Slavie si na vše v NHL postupně zvyká. "Nejvíce je pro mě nové, v jakém tempu se hraje. Není čas na trénování, je to zápas za zápasem. Je to pořádná makačka," pousmál se. S kondicí ale problém nemá. "Fyzicky jsem v pohodě. Ale uvidím, jak to bude v dalších zápasech. Je jich před námi ještě spousta," uvedl Hertl, pro něhož je novinkou i náročné cestování a změny časových pásem. "Důležité je dobře odpočívat," řekl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.