ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Hertl vynechal trénink, do dalšího zápasu naskočí

Velikost textu:

San Jose (USA) - Tomáš Hertl vynechal po sobotním zranění ramena nedělní trénink San Jose, v úterý by ale měl být připraven nastoupit proti St. Louis. Devatenáctiletý nováček, který se po vydařeném nástupu do sezony stal senzací NHL, byl podle trenéra Todda McLellana po pádu na led otřesen.

Tomáš Hertl překonává Martina Birona střelou mezi nohama
Tomáš Hertl překonává Martina Birona střelou mezi nohama

Hertl, jenž se sedmi góly vede tabulku střelců NHL, ve druhé třetině duelu s Ottawou po průniku mezi dvěma obránci spadl a hlavou a ramenem narazil do útočníka Clarka MacArthura. Přestože duel nedohrál, žádné vážnější následky na něm srážka nezanechala.

McLellan tvrdí, že se Hertl musí naučit, jak se chránit, aby se vyhnul zbytečným střetům a zraněním. "Sobotní hit padá na vrub hlavně Tomášovi," konstatoval McLellan. Srážka přišla jen dva dny poté, co ho trefil u mantinelu tělem do hlavy obránce Vancouveru Alexander Edler a za faul dostal trest na tři zápasy.

"Soupeři si Hertla všímají hlavně proto, že hraje v naší první lajně. Stále se učí, jak hrát v NHL, odvádí skvělou práci. Čeká ho ještě hodně pokusů a omylů, ale den za dnem to bude lepší," věří trenér.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.