ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

NHL čeká v nové sezoně reorganizace ligy i olympijská přestávka

Velikost textu:

New York – Třemi zápasy začne v úterý 1. října nový ročník zámořské NHL. Obhájce Stanleyova poháru Chicago se představí hned úvodní hrací den doma před duelem s Washingtonem a vyvěsí ke stropu United Center vlajku připomínající pátý triumf v historii. V kanadských kláních v úvodní den nastoupí Montreal proti Torontu a Edmonton proti Winnipegu. V lize také došlo ke změně formátu a NHL je nově rozdělena do čtyř divizí místo dosavadních šesti.

Chicago slaví Stanley Cup
Chicago slaví Stanley Cup

Maraton celkových 1 230 zápasů, které opět slavná soutěž nabídne po minulé zkrácené sezoně kvůli výluce, skončí v neděli 13. dubna. Boje o Stanleyův pohár odstartují o tři dny později, tedy ve středu 16. dubna. Soutěž se přeruší dvakrát - tradičně na Vánoce ve dnech 24. až 26. prosince a kvůli olympijským hrám v ruském Soči se nebude hrát 9. až 25. února.

Ve Východní konferenci je po reorganizaci 16 klubů a v Západní o dva méně. Podle nového geografického rozdělení se do Východní přesunuly Detroit a Columbus, do Západní pak Winnipeg. Každý z 30 klubů se v průběhu sezony nově představí na všech stadionech. Do play-off postoupí po osmi týmech z obou konferencí. Postup si zajistí po třech nejlepších týmech z jednotlivých divizí a k nim se přidá po dvou dalších nejvýše umístěných klubech v konferencích.

V Západní konferenci sehrají kluby ve vlastní divizi s pěti soky celkem pět utkání - tři doma a dva venku, či dva doma a tři venku. S jedním pak čtyři zápasy - dva doma a dva venku (celkem 29 utkání). Se sedmi soupeři v konferenci z druhé divize budou hrát po třech duelech - dva doma a jeden venku, či jeden doma a dva venku (21 utkání). S 16 soky z Východní konference se utkají dvakrát - jednou doma a jednou venku (32 utkání).

Ve Východní konferenci je jiný systém. Ve vlastní divizi sehrají se dvěma soupeři pět utkání - tři doma a dvě venku, či dvě doma a tři venku. S pěti celky pak čtyři duely - dva doma a dva venku (30 utkání). Proti osmi sokům v konferenci z druhé divize nastoupí třikrát - dvakrát doma a jednou venku, či jednou doma a dvakrát venku (24 utkání). S 14 týmy ze Západní konference se utkají dvakrát - jednou doma a jednou venku (28 utkání). 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.