ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

V NHL se bude hrát pod širým nebem hned šest zápasů

Velikost textu:

New York - Vedení NHL potvrdilo již šestý duel pod širým nebem, který se během příští sezony slavné hokejové soutěže odehraje. Ve Vancouveru se 2. března uskuteční kanadské derby mezi domácími Canucks a Ottawou. Liga tak potvrzuje svoji snahu přilákat zpět dosavadní i nové diváky po výluce v minulém ročníku, která zkrátila základní část z obvyklých 82 zápasů jednotlivých týmů jen na 48 duelů.

Winter Classic
Winter Classic

Vancouver se má stát prvním týmem NHL, který uspořádá duel pod širým nebem v prostředí, které má k dispozici zatahovací střechu. Duel naplánoval do BC Place, víceúčelového stadionu, kde se konalo například slavnostní zahájení olympijských her před třemi lety. Pro utkání amerického fotbalu má BC Place kapacitu přes 54 tisíc diváků.

"Na pozadí jednoho z nejúžasnějších stadionů na světě a zároveň v jednom z nejhezčích měst bude NHL Heritage Classic 2014 v BC Place ve Vancouveru vyznamenáním tradice hokeje v Kanadě," uvedl v prohlášení šéf NHL Gary Bettman. "Canucks a Senators se díky své soutěživosti a také zábavě postarají o mimořádné vzpomínky pro hokejové fanoušky," dodal.

Sérii šesti utkání pod širým nebem v příštím ročníku odstartují hráči Detroitu a Toronta, které čeká duel označovaný jako Winter Classic, a to hned v první den roku 2014. Nahradí si tak duel, který byl kvůli zkrácení uplynulé sezony zrušen. Oba kluby nastoupí do zápasu v historických dresech. Utkání se odehraje na stadionu v Michiganu, kam by mohla zavítat rekordní návštěva až kolem 110 tisíc diváků.

Poté se 25. ledna utkají na stadionu baseballistů Dodgers domácí Los Angeles Kings s Anaheimem. Hned dvakrát bude podobným způsobem využit stánek baseballistů newyorských Yankees, na němž 26. ledna přivítají Rangers Ďábly z New Jersey a o tři dny později v dalším derby Islanders. V první březnový den se dočkají fanoušci obhájce Stanley Cupu - v domácím stánku účastníka profesionální ligy amerického fotbalu NFL Chicago Bears na Soldier Field změří síly Chicago Blackhawks a Pittsburgh.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.