ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Slováci si oslavy nevychutnali, zahráli jim slovinskou hymnu

Velikost textu:
aktualizováno 6. 5. 2017 21:37

Kolín nad Rýnem – Slováci sice mohli na úvod MS slavit vítězství, ale s mnohými ale. Především udolali podceňované Italy až v prodloužení, po skončení duelu si museli vinou pořadatelské chyby navíc vyslechnout slovinskou hymnu. Halou v Kolíně nad Rýnem se linul hlučný pískot.

Slovenští fanoušci
Slovenští fanoušci

"Kdepak je pověstná německá akurátnost, aneb slovinská hymna po výhře Slovenska..." glosoval na Twitteru neobvyklou situaci komentátor ČT Michal Dusík.

Slovákům spadl velký kámen ze srdce, když v 63. minutě rozhodl plzeňský obránce Peter Čerešňák o hubené dvoubodové výhře.

přehrát video
Moment utkání Slovensko - Itálie: Slováci se svojí hymny nedočkali

Rozdaly se ceny pro nejlepší hráče a hlasatel oznámil, že zazní hymna pro vítěze. Ku překvapení všech se zaplněnou arénou začaly linout tóny hymny slovinské. Hráči na modré stáli a dívali se po sobě, během několika vteřin se začal ozývat ohlušující pískot.

Hudba ustala a po skandování z ochozů "My jsme Slováci", se hlasatel omluvil, že z technických důvodů správnou píseň nemohou pořadatelé zahrát. Hráči si podali ruce a šlo se do kabin.

Organizátoři šampionátu se divákům i slovenské výpravě omluvili. "Celá situace nás mrzí. Chceme se tímto omluvit celé slovenské výpravě i fanouškům. Uděláme všechno pro to, aby se už taková situace neopakovala," zněla omluva adresovaná Slovákům.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.