ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Kanaďané touží obhájit zlato. "Musíme jít za svým cílem," hlásí

Velikost textu:

Moskva - Hokejisté Kanady mohou poprvé od roku 2004 obhájit titul na mistrovství světa. Hned trio kanadských útočníků by tak mohlo po loňském triumfu v Praze přidat do sbírky druhou zlatou medaili. Kouči Billu Petersovi, který byl před rokem u týmu jako asistent Todda McLellana, zbyli z loňského tažení v kádru Matt Duchene z Colorada, Taylor Hall z Edmontonu a Ryan O'Reilly z Buffala. 

Slavící hokejisté Kanady
Slavící hokejisté Kanady

"Máme podobný tým. Je stejně silný jako loni. Asi trošku mladší, ale jsme disciplinovaní, hrajeme jako tým a máme také spoustu talentovaných hráčů, kteří mohou rozhodnout," řekl Duchene.

O'Reilly, který je stejně jako Duchene asistentem kapitána Coreyho Perryho, se nechce ohlížet. "Nemyslím na minulý rok, ale na přítomnost. Je to těžký turnaj, musíme se připravit na Finy a jít za cílem, který tu máme," řekl útočník Buffala.

Finové turnajem procházejí podobně jako Kanada loni bez jediného zaváhání a obhájce titulu v základní skupině v Petrohradu porazili 4:0. "Víme, že to bude velice těžký zápas. Finové porazili i Rusy, musíme se na ně připravit. To, že oni hráli o čtyři hodiny dříve, to nehraje roli. Finové hrají extrémně defenzivně, musíme hrát bez chyb a snad zítra vyhrajeme," prohlásil Duchene.

"Bude to velice těžký soupeř, což dokázal v minulém zápase proti nám. Hrají na turnaji skvěle, ale bude to nových šedesát minut, budeme bojovat a musíme udělat méně chyb než minule," doplnil O'Reilly.

přehrát video
Sestřih utkání Kanada - USA

Útočník Corey Perry z Anaheimu se může stát v neděli 27. hráčem v Triple Gold Clubu. Na kontě má dvě zlata z olympijských her z Vancouveru (2010) a ze Soči (2014) a v roce 2007 získal s Ducks Stanleyův pohár. Kanaďané ale musí zdolat zatím suverénní Finy, proti kterým se v Petrohradu nedokázali prosadit.

"Oni spoléhají na past ve středním pásmu a na brejky. Musíme hrát svoji hru. Není to o odvetě, ale o zisku zlaté medaile. Mají skvělý tým a vyhrávali tu zaslouženě. Budeme připravení," prohlásil Perry.

 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.