ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

BLOG: Co čekat od čtvrtfinále?

Velikost textu:

Tradiční úvahy před čtvrtfinálovými bitvami mi letos přijdou tak nějak lehčí. Čeští hokejisté odehráli výborně základní skupinu, mají přijatelného soupeře, který navíc musel přicestovat z Petrohradu. Ano, bylo by velkým zklamáním, kdyby náš tým nebyl v semifinále.

Martin Hosták
Martin Hosták

Náš tým se spoustou nováčků předvádí moderní hokej, plný pohybu a aktivního napadání soupeře. Právě to by mělo americkým bekům dělat největší problémy. Ani jejich gólmanské duo tady nesrší jistotou, naopak to naše ano. A je vlastně jedno, kdo nastoupí, Dominik Furch i Pavel Francouz jsou oporami, byť osobně do brány tipuji Furcha.

Americký útok má táhnout první formace vedená Matthewsem. Favorit letošního draftu působí velmi dospěle, Larkin i Foligno mu dobře sekundují. Ale ani jim se v posledních zápasech moc nedařilo, dokonce se spekuluje o jejich rozdělení. Suma sumárum jsme po delší době velkými favority na postup.

Totéž se dá říct o Rusech. Ti po úvodním zaváhání s Čechy a trápení s Kazachstánem nabrali vítr do plachet a těžko je někdo bude porážet. Připomínám, že v historii MS v Moskvě prohrála domácí sborná pouhé dva zápasy. V semifinále 2007 s Finy a letos s námi. Jejich utkání proti Němcům odhaduji na tradiční hru kočky s myší.

Výhodnou situaci mají také Finové. Kromě tradičně skvělého pohybu a Jalonenovy důsledné obrany, která zatím hraje bez jediné chyby, mají k dispozici dva špičkové útoky, a to bude na Dány bohatě stačit. Už teď se těším na reprízu semifinále 2007!

přehrát video
Hosták s Dusíkem: Největší problém mají Američané s obránci

Nejzajímavější bude zápas Kanady a Švédska. Švédové tu nemají hvězdný tým, ohlasy na jejich hru jsou spíše rozpačité. Pokud se ale poučí z utkání Kanada – Finsko, výborně zachytá Markström a budou mít trochu štěstí, mohou zápas zvládnout. Přišlo mi, že Kanaďané kromě zápasu ztráceli i nervy a koneckonců i fyzické síly. Uvidíme, jak se vyspali na dnešek.

Ve volném dni jsme ani v Moskvě neporušili tradici a vyrazili na golfové hřiště v Krylatském. Je znát, že golf je tu opravdu v plenkách. Snaha dobrá, ale všemu chybí takové, řekněme, dotažení detailů. Závlahy pouštějí dělníci v montérkách, jamky místo ostrých hran mají trychtýřek a odpaliště vysekaná v kruhu o průměru metru. Inzerovaná půjčovna holí měla pro mě, ubohého leváka, jen 5 železo a wedžku. Krásně jsme si ovšem zahráli, úplně sami na osmnácti parkových jamkách, počasí vydrželo a prohrané pivo ani nemrzí.

Zato nás pobavila letní kavárnička. Interiér vypadal úžasně se vzrostlými stromy a spoustou zeleně mezi stolečky. Detail střechy už jim tolik nevyšel. Asi v Moskvě v létě neprší.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.