ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Hosták se shoduje s Dusíkem: Proti USA budeme favorité

Velikost textu:

Moskva / Petrohrad – Až čeští hokejisté nastoupí na led moskevského Ledového paláce k čtvrtfinálovému duelu s USA, nevyhnou se roli velkého favorita. Komentátoři České televize Michal Dusík a Martin Hosták dobře ví, že americký tým na letošním mistrovství zdaleka nezáří a Češi by měli být schopní využít mnoha slabin, které americká hra v průběhu šampionátu vykazuje. Přímý přenos utkání Česko – USA sledujte dnes od 14:45 na ČT sport a webu mshokej.cz.

Auston Matthews
Auston Matthews

"Výsledky a výkony Američanů jsou zatím takové, že si můžeme dělat naděje na postup a v zápase proti mladému americkému týmu rozhodně budeme favoritem," myslí si Hosták. Američané se do čtvrtfinále dostali na poslední chvíli a až díky bodu vydřenému za porážku v prodloužení se Slovenskem, a ani v předchozím průběhu šampionátu svými výkony nenadchli.

Americký celek na turnaji v ofenzivě táhnul Auston Matthews, osmnáctiletý talent, který je favoritem letošního draftu NHL. I jemu se ale v posledních zápasech příliš nedařilo. "Auston Matthews je rozhodně hotový hráč, ale v těch posledních utkáních mám dojem, že výkon Američanů šel dolů. Ani Larkin s Matthewsem a Folignem, což byla nově sestavená první formace, kterou Američané dali dohromady pro ten poslední zápas, nijak nezářila. Nebyla schopná se nijak výrazněji prosadit proti Slovensku," říká Dusík.

A podle Dusíka nemají Američané jistotu ani v bráně. "Američtí brankáři taky zatím nijak nezářili. Ta dvojice Condon – Kinkaid není nejsilnější. Kinkaid je dvojka v New Jersey, Condon letos musel převzít po zranění Price pozici jedničky, ale fanoušci mu vyčítají, že je to i jeho vina, že se tým nedostal do Stanley Cupu, protože do doby než se zranil Carey Price, Montreal hrál na špičce celé NHL a s příchodem Conora se propadli až mimo Stanley Cup. Oba tady podávají spíše nevyrovnané výkony," říká dlouholetý komentátor ČT sport.

Martin Hosták doplňuje svého kolegu a říká, že podle něj je největší slabinou českého soupeře hra obránců a právě na ni se zaměří české mužstvo. "Největší problém podle mě mají Američané s obránci, takže naše taktika s aktivním napadáním, velkým pohybem a snahou nedat obráncům soupeře prostor k rozehrávce se měnit nebude. Budeme určitě chtít na americké obránce vyvinout co největší tlak, aby dělali chyby," uzavírá Hosták. 

přehrát video
Hosták s Dusíkem: Největší problém mají Američané s obránci

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.