ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

KVÍZ: Jak dobře znáte vzájemné duely Česka s USA?

Velikost textu:

Trevor Lewis se raduje z branky do české sítě
Trevor Lewis se raduje z branky do české sítě
Zdroj: ČT sport

Jak dobře znáte duely Česka s USA?

Čeští hokejisté se v boji o semifinále utkají s týmem USA, se kterým sehráli důležité zápasy i na posledních dvou šampionátech. Otestujte si, jak dobře znáte historii společných utkání.

Před dvěma lety v Minsku Češi ve čtvrtfinále narazili taktéž na Američany a dokázali zvítězit. Jakým výsledkem zápas skončil?

Který český hráč se v daném čtvrtfinálovém utkání v Minsku gólově neprosadil?

Na loňském mistrovství světa v Praze Američané porazili Čechy v boji o bronz výsledkem 3:0. Kteří dva hráči se dokázali dostat do All Stars týmu šampionátu?

Který Američan na loňském šampionátu zaznamenal 6 gólů a stal se nejlepším střelcem svého týmu?

Češi s Američany spolu na světových šampionátech a olympiádách sehráli celkem 17 utkání. Kolik z nich dokázali Češi proměnit ve vítězství?

Týmy nabité hvězdami se spolu ve čtvrtfinále utkali i na slavné olympiádě v Naganu. Ptát se na vítěze je zbytečné, ale kolikátý gól v turnaji proti USA zaznamenal Jaromír Jágr?

Zůstaňme ještě u Nagana. V české bráně tehdy čaroval Dominik Hašek. Který z amerických gólmanů do zápasu naopak nezasáhl?

V roce 1996 ve Vídni zaznamenali Češi dosud nejvyšší výhru nad USA na mistrovství světa. Jakým skóre tehdy zápas skončil?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.