ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Nejlepší góly základní části: Trefa přes celé hřiště i Forsbergova klička

Velikost textu:

Moskva/Petrohrad - Napínavé zápasy ve vyřazovacích soubojích se blíží, vyšperkované momenty ale nabídla i utkání v základních skupinách. Ohlédněte se s námi za těmi nejpovedenějšími góly, mezi kterými nechyběla prudká střela z půlky hřiště ani slavná Forsbergova klička.

Tomáš Plekanec se raduje z gólu v síti Kazachstánu
Tomáš Plekanec se raduje z gólu v síti Kazachstánu

Roman Savčenko (Kazachstán)

Obětavý gól předvedl kazašský Roman Savčenko v zápase proti Švédům. Na modré čáře se obratně vyhnul dvěma obráncům a v pádu dokázal vyslat prudkou střelu, která zapadla za záda brankáře Fastha.

přehrát video
Gól v utkání Švédsko - Kazachstán: Savchenko - 6:3 (48. min.)

Jan Kovář (Česko)

Další krásný gól vyšel z české dílny. Jakub Jeřábek vyslal od modré čáry tvrdý projektil a Jan Kovář jej dokázal elegantně tečovat přímo do růžku švédské brány. Nešlo jen o branku krásnou, ale také důležitou. Díky ní Češi srovnali skóre na 2:2 a následně celý zápas otočili ve svůj prospěch.

přehrát video
Gól v utkání Švédsko - Česko: Kovář - 2:2 (34. min.)

Andrej Stas (Bělorusko)

Hezké góly umí dávat nejen hokejové mocnosti, ale také hráči z týmů, které balancovaly na hraně sestupu. Příkladem může být Andrej Stas, který si v rychlosti najel mezi bránící hráče a v brejku si vychutnal finského brankáře povedenou kličkou. 

přehrát video
Gól v utkání Finsko - Bělorusko: Stas - 2:1 (38. min.)

Patrik Laine (Finsko)

Stejný zápas přinesl ještě jeden spektakulární gól. Podepsala se pod něj mladá finská hvězda Patrik Laine. Ten v každém zápase ukazuje, že již není žádným benjamínkem, ale hotovým hráčem, který to s pukem umí. Chytrou a elegantní kombinaci předvedl spolu s Aleksanderem Barkovem v zápase proti Bělorusku a zakončoval do prázdné brány.

přehrát video
Gól v utkání Finsko - Bělorusko: Laine - 1:0 (22. min.)

Roman Savčenko (Kazachstán)

Kazašský obránce se zasloužil ještě o jeden parádní gól. Ve vlastním oslabení proti Švýcarům napřáhl od vlastní modré čáry a i díky teči překvapil brankáře Berru, který tuto dalekonosnou střelu pustil k překvapení všech za svá záda.

přehrát video
Gól v utkání Švýcarsko - Kazachstán: Savčenko - 1:1 (31. min.)

Niklas Jensen (Dánsko)

Na Petera Forsberga si zahrál Niklas Jensen a slavným nájezdem rozhodl o výhře Dánů nad Lotyši. Brankáře Merzlikinse si vytáhl doleva zcela mimo bránu a poté puk zprava zasunul do odkryté brány.

přehrát video
Rozhodující nájezd utkání Dánsko - Lotyšsko

Andrej Stěpanov (Bělorusko)

V běloruském kádru umí dávat krásné góly nejen Stas, ale také Andrej Stěpanov. Ten si vzal puk za vlastní bránou a předvedl sebejisté sólo přes celé hřiště, navíc přímo jeho prostředkem. K tomu přidal i přesné zakončení a snížil v zápase s Německem.

přehrát video
Gól v utkání Německo - Bělorusko: Stepanov - 3:1 (29. min.)

Nick Foligno (USA)

Přesný zásah zaznamenal americký útočník Nick Foligno, který zachytil maďarskou rozehrávku a prudkou střelou zápěstím vymetl horní růžek brány. Obránci ani brankář střelu nečekali, zdálo se totiž, že Foligno půjde do bekhendové kličky, jako by situaci vyřešila většina hráčů.

přehrát video
Gól v utkání USA - Maďarsko: Foligno - 4:0 (53. min.)

Mark Scheifele (Kanada)

Krásnou kombinaci předvedli hráči Kanady. Nejprve Michael Stone v rohu u mantinelu vymotal slovenské obránce, načež Mark Scheifele obdržel přihrávku přímo před slovenskou bránu a s chladnokrevností vraha zakončil jako zkušený hodinář.

přehrát video
Gól v utkání Kanada - Slovensko: Scheifele - 4:0 (39. min.)

Jevgenij Kuzněcov (Rusko)

Postřeh a tenisové nadání předvedl v zápase proti Švýcarům ruský útočník Jevgenij Kuzněcov, který se vřítil do útočného pásma, objel všechny obránce a bekhendem zakončil. Brankář jeho střelu vyrazil před sebe a Kuzněcov z ostrého úhlu doklepl puk za jeho záda tenisovou smečí.

přehrát video
Gól v utkání Rusko - Švýcarsko: Kuzněcov - 2:0 (29. min.)

Corey Perry (Kanada)

Pod další podařenou kanadskou kombinaci se podepsali Ryan O'Reilly s Coreym Perrym, kteří se v útočném pásmu Francie pohybovali s téměř nadpozemskou lehkostí a kapitán javorových listů bez větších obtíží dopravil puk za brankovou čáru.

přehrát video
Gól v utkání Kanada - Francie: Perry - 4:0 (55. min.)

Andrej Stas (Bělorusko)

Běloruský útočník se do výběru nejhezčích gólů dostal ještě jednou. Jeho nahození od vlastní brány si totiž německý brankář Greiss srazil hokejkou nešťastně do vlastní sítě. Rozhodně šlo o nejbizarnější gól dosavadního mistrovství a jen těžko se bude překonávat. 

přehrát video
Gól v utkání Německo - Bělorusko: Stas - 4:2 (50. min.)
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.