ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Plekanec: Nejsme skleslí, zatím jsme odehráli parádní turnaj

Velikost textu:

Moskva – Nedělní porážka s Dánskem (1:2 po samostatných nájezdech) nijak neubrala českým hokejistům na mistrovství světa v Rusku na dobré náladě a soustředění na další boj. Kapitán Tomáš Plekanec se ani nechce před úterním závěrečným duelem se Švýcarskem zabývat propočty o konečném umístění ve skupině, soupeři pro čtvrtfinále či jeho dějišti.

Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec

"Myslím, že nikdo z nás není skleslý. Jsme v pozici, ve které málokdo čekal, že budeme. Chceme se jen soustředit na zápas, připravit se a dobře ho odehrát. Zatím jsme odehráli parádní turnaj, je potřeba se zase soustředit na první třetinu se Švýcary," řekl Plekanec.

Aby se český tým nemusel starat o ostatní výsledky, potřebuje se Švýcarskem bod k jistotě, že se nebude muset stěhovat na čtvrteční čtvrtfinále z Moskvy do Petrohradu. Pokud by totiž domácí Rusové skončili třetí, zůstane v Moskvě spolu s nimi jen vítěz skupiny A a tým z druhé pozice čeká přesun. Hrát budou Češi i o prvenství a v tuto chvíli k němu potřebují tři body.

"My nekoukáme na to,jestli uděláme bod, dva nebo tři. Chceme jít hrát dobrý hokej a vyhrát zápas. Samozřejmě to ale udělat chceme, abychom se nemuseli stěhovat. Ale hlavně ať jsme dobře připravení a dobře to odehrajeme," uvedl lídr týmu. Do každého zápasu chce jít dál s pokorou a vůbec si nepouští do hlavy, jestli se po skvělém startu do turnaje v podobě pěti výher z pěti zápasů zvedla očekávání fanoušků.

"My na ta očekávání moc nekoukáme," uvedl účastník dvou olympijských her a už devíti světových šampionátů. K udržení neporazitelnosti i proti Dánsku podle Plekance chybělo proměnit šance. "Měli jsme jich spoustu, nedali jsme. Byly tam tyčky. Není to výmluva, ale nepadlo to tam. Na druhou stranu jsme udělali pár chyb, Dánové mohli také dát góly. Dominik Furch to pochytal. Kdybychom ale dali góly, tak se o tom nebavíme," připojil Plekanec.

"Jsme rádi, že jsme v té pozici a čtvrtfinále jsme si uhráli dva zápasy před koncem skupiny, což asi nikdo nečekal. Dneska jsme tady mohli stát a hrát o čtvrtfinále, ale my to zvládli," řekl Plekanec. Ve čtvrtfinále se český tým s jistotou nejhůře druhého místa ve skupině vyhnul tomu, aby narazil na favority Kanadu a Finsko. V úvahu připadají Německo, Spojené státy americké, Slovensko a teoreticky i Francie.

"Jedeme dál, o čtvrtfinále nemá cenu mluvit. Němci nebudou slabý soupeř a ať už to je Amerika nebo kdo, tak také ne. Samozřejmě to asi není Kanada nebo Finsko, ale jsou to výborné týmy, které mají výborné hokejisty. Jakýkoliv zápas bude vyrovnaný, nemůžeme čekat, že ve čtvrtfinále někoho přejedeme," dodal Plekanec.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.