ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Faksa hned po příletu trénoval, proti Dánsku bude hrát

Velikost textu:
aktualizováno 15. 5. 2016 11:01

Moskva – Útočník Radek Faksa na nic nečekal a po dlouhé cestě z Dallasu do Moskvy hned ráno poprvé trénoval s českým týmem. Na mistrovství světa zasáhne z pozice třináctého útočníka poprvé do utkání proti Dánsku. "Měl by se dostat do hry," řekl asistent trenéra Jaroslav Špaček. Na tribuně tak zůstane Martin Zaťovič. Přímý přenos s komentářem Roberta Záruby a Martina Hostáka sledujte od 15:00 na ČT sport a našem webu.

Radek Faksa v Moskvě
Radek Faksa v Moskvě

Faksa po téměř třicetihodinovém cestování dorazil do hotelu Crowne Plaza okolo 6:00 SELČ. Za dvě a půl hodiny už se proháněl po ledě v černém dresu, který patří hráčům mimo první čtyři útočné formace.

"Bylo to náročné. Měl jsem problémy s vízy, zmeškal jsem první dva lety. V deset večer z Dallasu jsem nakonec odletěl, takže jsem nestihl ani let z Londýna. Musel jsem čekat deset hodin. Jsem tu, je to super," prohlásil dvaadvacetiletý Faksa, který bude v reprezentaci debutovat.

přehrát video
Lener: Chybu s Faksou udělaly aerolinie, Radek by měl být ale fyzicky připraven

Do Moskvy přiletěl okolo 3:00 SELČ. "Ještě jsem dvě a půl hodiny čekal, až mi vyřídí víza, takže jsem si na hotel akorát odhodil věci a šel jsem na zimák. Trošku se probudit a rozjet ty nohy. Od doby, co jsme vypadli (z play-off NHL), jsem nebyl na ledě. Musím si trochu osahat větší kluziště a je super, že jsem si mohl před zápasem zabruslit," dodal Faksa, který skončil s Dallasem v noci ze středy na čtvrtek.

Radek Faksa: "Když jsem byl malý, tak jsem to sledoval. Tu generaci s Jágrem, díval jsem se na každé mistrovství světa a říkal jsem si, že bych rád jednou přijel a hrál za celou zemi. Byl to vždycky můj sen."

Nad pozvánkou do národního týmu vůbec neváhal. "Měl jsem hned jasno, pan Lener mi volal ve čtvrtek. Říkal jsem, že rád pojedu, jestli je o mě zájem," podotkl forvard, který působí v zámoří pět let.

V roce 2011 odešel Faksa z juniorky Třince, hrál OHL za Kitchener a Sudbury. Pak působil na farmě v Texasu a v této sezoně se prosadil do sestavy Dallasu, který ho draftoval v roce 2012 v prvním kole jako 13. v pořadí.

Na soupisku bude před dnešním zápasem doplněn spolu s třetím brankářem Matějem Machovským z Plzně. "Budeme dopisovat Radka, tak zařadíme i Machyho. Stejně ho musíme zapsat," uvedl Špaček.

Na soupisce tak bude český tým mít tři brankáře, sedm obránců a 14 útočníků. Poslední volné místo zaplní jeden z dvojice beků Adam Polášek ze Sparty či Petr Zámorský z Örebra. "Zatím čekáme, kdyby se něco stalo. Nic nás netlačí," dodal Špaček. S týmem trénoval i útočník Dominik Kubalík, který se už s jistotou na soupisku nedostane.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.