ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

KVÍZ: Jak dobře se orientujete v historii slovenských účastí na MS?

Velikost textu:
Obránce Andrej Meszároš je na svém čtvrtém seniorském MS
Obránce Andrej Meszároš je na svém čtvrtém seniorském MS
Zdroj: ČT sport

Slovenský národní tým a hokejové mistrovství světa

Ve kterém roce se slovenský výběr poprvé představil v A skupině světového šampionátu?

Při premiéře Slováků v elitní divizi MS nechyběl v jejich dresu tehdy jednadvacetiletý útočník, který celé dvě dekády patřil k základním stavebním kamenům mužstva. Ze všech hráčů nasbíral ve slovenském dresu největší počet startů. Kdo byl onou nepostradatelnou oporou?

Skvělá generace slovenských hokejistů se dočkala svého největšího úspěchu na světovém šampionátu ve Švédsku v roce 2002. Který tým zdolali Slováci ve finále?

Rozhodující gól ve zmiňovaném finále "zlatého" MS 2002 vstřelil Peter Bondra, už méně se ale možná připomíná jméno dalšího hrdiny, který rozhodl semifinálové drama, jež dospělo až k nájezdům. Kdo zachoval při rozhodujícím trestném střílení chladnou hlavu?

Z celé plejády význačných postav slovenského hokeje, které se představily na MS 2002, chybělo jedno hvězdné jméno, a to hráče, který zářil dlouhá léta v NHL, aby pak na sklonku kariéry oblékl v KHL dres Jaroslavle a, bohužel, zde tragicky zahynul při leteckém neštěstí. Legendou, o níž je řeč, je:

Kromě zlata z roku 2002 dokázali Slováci ještě vyválčit dva cenné kovy na MS v pozdějších letech. Prozatím poslední medailový zisk se zrodil před čtyřmi lety a byl hodnoty:

K prozatím poslednímu medailovému úspěchu přivedl slovenský národní tým český kouč Vladimír Vůjtek. Před ním se na slovenské střídačce pokoušel o totéž - ale marně - jiný trenér zahraniční provenience. Byl to:

V rámci herního programu šampionátu přijde mnohdy řada i na prestižní slovensko-české souboje. Ten doposud poslední, s pořadovým číslem 14, přinesl na MS 2014 více radosti českému mužstvu, které zvítězilo:

Kapitánem slovenského výběru na letošním mistrovství světa je:

Do turnaje vstoupili Slováci plným bodovým ziskem proti papírově slabšímu soupeři. Koho porazili 7. května?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.