ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Koukal či Sekáč jsou stále na čekané. Vůjtek zařadil zatím na soupisku 17 hráčů

Velikost textu:

Moskva – Prvních 17 českých hokejistů má jistotu, že si na mistrovství světa zahrají. Trenér Vladimír Vůjtek do povinné úvodní soupisky zařadil dva brankáře, šest obránců a devět útočníků. Dalších pět jmen se kouč reprezentace chystá dopsat až před úvodním pátečním duelem s Ruskem.

Kouč národního týmu Vladimír Vůjtek se svými svěřenci během tréninku
Kouč národního týmu Vladimír Vůjtek se svými svěřenci během tréninku

Zapsáno bylo deset hráčů, kteří se představí na velké mezinárodní akci poprvé. Naopak zatím nebyli zařazeni například mistr světa z roku 2010 Petr Koukal z Jekatěrinburgu nebo útočník Jiří Sekáč z Arizony. Ti trénují ve čtvrtém útoku s Richardem Jarůškem z Mladé Boleslavi.

"Zařadíme na soupisku před zápasem sedm obránců a třináct útočníků," řekl Vůjtek a potvrdil plány z úterní nominační tiskové konference z Prahy.

Premiérovou účast na velké mezinárodní akci si už s jistotou připíší brankáři Dominik Furch, obránci Jakub Jeřábek, Michal Kempný, Tomáš Kundrátek a Radim Šimek. Mezi útočníky jsou debutanty Michal Birner, Robert Kousal, David Pastrňák, Michal Řepík a Tomáš Zohorna.

Mistry světa z Německa jsou stejně jako zatím nezapsaný Koukal útočníci Roman Červenka a Lukáš Kašpar. Červenka byl dosud na pěti světových šampionátech a dvou olympijských hrách a má i bronz z roku 2011 z Bratislavy. Kašpar získal bronz v roce 2012 v Helsinkách a má z obou dosavadních startů na MS medaili.

Nejvíce zkušeností má kapitán Tomáš Plekanec, jenž startoval na dvou olympiádách a chystá se na devátý šampionát. Juniorský mistr světa z roku 2001 na zlato s A-týmem čeká. Má stříbro z roku 2006 z Rigy a bronzy z let 2011 a 2012.

přehrát video
Vůjtek je zatím tajemný. Na soupisku zapsal jen 17 hráčů a o jedničce mlží

Na čtvrtém šampionátu v řadě se představí Jan Kovář. Obránci Michal Jordán a Jan Kolář hráli na posledních dvou MS v Minsku a v Praze. Gólman Pavel Francouz se zúčastnil šampionátů v letech 2013 a 2014 jako trojka.

Mimo soupisku jsou vedle Koukala, Sekáče a Jarůška také zadáci Milan Doudera, Adam Polášek, Petr Zámorský, útočníci Tomáš Filippi, Dominik Kubalík, Martin Zaťovič a třetí gólman Matěj Machovský. Na soupisku se může dostat jen 25 jmen a na dva hráče v poli tak s jistotou místo nezbude.

Úvodní soupiska Česka na MS:

Brankáři: Pavel Francouz (Čeljabinsk/KHL), Dominik Furch (Omsk/KHL).

Obránci: Jakub Jeřábek (Plzeň), Michal Kempný  (Omsk/KHL), Jan Kolář  (Chabarovsk/KHL), Radim Šimek (Liberec), Michal Jordán (Carolina/NHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava/KHL)

Útočníci: Roman Červenka (Chomutov), Tomáš Plekanec (Montreal/NHL), Michal Birner (Liberec), Lukáš Kašpar (Slovan Bratislava/KHL), Jan Kovář (Magnitogorsk/KHL), Michal Řepík (Liberec), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL), David Pastrňák (Boston/NHL), Robert Kousal (Novokuzněck/KHL)

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.