ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Na MS se představí rekordních pět českých rozhodčích

Velikost textu:

Curych - Na letošním hokejovém mistrovství světa se představí rekordní počet pěti českých rozhodčích. Jako hlavní budou na květnovém vrcholu sezony v Praze a Ostravě rozhodovat Pavel Hodek a Vladimír Šindler, jako čároví jsou v nominaci Vít Lederer, Miroslav Lhotský a Rudolf Tošenovjan. Celkem je na listině pro šampionát 32 sudích - 16 hlavních a 16 čárových.

Hokejový rozhodčí
Hokejový rozhodčí

"Nikdy v historii jsme neměli na mistrovství světa takové zastoupení," uvedl předseda komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje a člen komise rozhodčích Mezinárodní hokejové federace Pavel Halas. "V minulosti obvykle jezdili na světové šampionáty dva až tři naši rozhodčí, vloni v Minsku byli čtyři, což jsme považovali za maximum možného."

Šindler se už zúčastnil jedenácti světových šampionátů a dvou olympijských turnajů. Má nejvíce zkušeností ze všech sudích, kteří se na turnaji představí. Hodek se naopak může těšit při MS na premiéru.

Spolu s Českem má největší zastoupení mezi nominovanými Švédsko. Po čtyřech rozhodčích je z Finska a Ruska, po třech ze Spojených států amerických a Švýcarska, po dvou z Německa a Slovenska, po jednom z Běloruska, Estonska, Kanady a Norska.

"IIHF vybírá rozhodčí pro mistrovství světa na základě ratingu, vycházejícího z výkonů, které předvádějí při mezistátních nebo mezinárodních zápasech, a přihlíží přitom i k jejich dlouhodobému hodnocení v národních soutěžích," dodal Halas.

Nominace rozhodčích:

Hlavní rozhodčí: Tobias Björk, Mikael Nord, Marcus Vinnerborg (všichni Švéd.), Vjačeslav Bulanov, Roman Gofman, Konstantin Olenin (všichni Rus.), Pavel Hodek, Vladimír Šindler (oba ČR), Aleksi Rantala, Jyri Rönn (oba Fin.), Daniel Stricker, Tobias Wehrli (oba Švýc.), Jozef Kubuš (SR), Timothy Mayer (USA), Daniel Piechaczek (Něm.), Maxim Sidorenko (Běl.).

Čároví rozhodčí: Vít Lederer, Miroslav Lhotský, Rudolf Tošenovjan (všichni ČR), Paul Carnathan, Fraser McIntyre (oba USA), Jimmy Dahmén, Henrik Pihlblad (oba Švéd.), Masi Puolakka, Sakari Suominen (oba Fin.), Nicolas Fluri (Švýc.), Jon Kilian (Nor.), Gleb Lazarev (Rus.), Bevan Mills (Kan.), André Schrader (Něm.), Peter Šefčík (SR), Anton Semjonov (Est.).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Kalendář TV zápasů

   < Červenec 2018 >
   po út st čt so ne
               1
   2 3 4 5 6 7 8
   9 10 11 12 13 14 15
   16 17 18 19 20 21 22
   23 24 25 26 27 28 29
   30 31          
   • 21.7.2018

    Pro dnešní den nenalezena žádná akce.

   ČT sport – Průvodce Tour de France

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.