ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
MS 2015

Růžička čeká na Špačkův návrat, pak začne kontaktovat hráče z NHL

Velikost textu:

Praha - Vladimíra Růžičku nechalo dění posledních dnů v NHL klidným. A to i přesto, že působiště před uzávěrkou přestupů změnilo hned osm českých hráčů, z nichž někteří mohli doposílit národní tým pro květnové MS. Obvolávat možné adepty se Růžička chystá až po příletu svého asistenta Jaroslava Špačka ze zámoří.

Vladimír Růžička
Vladimír Růžička

Reprezentační kouč dříve nastínil, že 2. březen s koncem přestupního termínu v zámořské lize bude pro něho zlomovým datem, po němž začne hráče v NHL kontaktovat a získá alespoň základní představu o jejich postoji. Ale nakonec vše ještě o pár dnů odložil. "Jarda Špaček se mi v úterý vrací z Ameriky, potom si sedneme a vrhneme se na to," řekl Růžička.

Jak moc výměny zkomplikovaly jeho představy a plány o složení týmu, nechtěl rozebírat. "Těch výměn bylo docela dost. I proto jsem nechtěl předbíhat a říkat nahlas jakákoliv jména. Ale to je normální, to se tam děje pořád. A musí se s tím vypořádat všichni," připomněl Růžička.

 • Zbyněk Michálek v dresu Arizony
  Zbyněk Michálek v dresu Arizony autor: Mark J. Terrill, zdroj: AP
 • Marek Židlický
  Marek Židlický autor: Mel Evans, zdroj: AP

Minimálně dvě jména ho však asi hodně zamrzela. Na hráčích kalibru Marka Židlického a Zbyňka Michálka mohl stavět zadní řady týmu pro šampionát. Židlický se z New Jersey přesunul do Detroitu, Michálek z Arizony do St. Louis. Oba si tak s novými kluby zahrají i vyřazovací boje o Stanleyův pohár.

"Zasáhlo to i tyhle hráče, ale to se nedá nic dělat. Někoho, jako je 'Židla', lze samozřejmě jen těžko nahradit. Ale já je oslovím i tak. Pořád je šance, že budou pak k dispozici po 1. kole. Tohle všechno ale k hokeji patří, nedělám z toho vědu," podotkl Růžička.

O konkrétních jménech, která by rád měl v týmu z NHL, nechce zatím mluvit. "S Ondrou Weissmannem a s Jardou Špačkem si na to sedneme a budeme se prostě snažit poskládat co nejlepší mužstvo. Nějakou představu mít můžete, ale víte, jak to dopadlo loni, kdy nakonec skoro nikdo nepřijel," připomněl.

I proto nenabídl ani přibližný počet vytipovaných posil. "Nějakou představu samozřejmě mám, ale neprozradím ani to. Pak by mi akorát kdekdo předhazoval, že co jsem říkal, se liší od toho, jak to nakonec je. Proto je zatím lepší, když si to nechám pro sebe," dodal Růžička.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.