ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Ostrava hlásí připravenost na MS, v hale ještě přibude kostka

Velikost textu:

Ostrava - Až na pár kosmetických úprav haly je Ostrava téměř s ročním předstihem připravena zahájit příští mistrovství světa v ledním hokeji, které v květnu 2015 bude hostit spolu s Prahou. Podle ředitele místního organizačního výboru šampionátu Aleše Pavlíka čeká z nezbytných úprav ostravskou ČEZ Arénu už jen instalace televizní kostky nad ledovou plochou a výměna světel.

ČEZ Aréna
ČEZ Aréna

"Kostka bude zavěšena během léta před nadcházející extraligovou sezonou, proběhne ještě výměna světel a některé další menší úpravy. Ale všechno podstatné v zázemí haly je v podstatě připraveno," řekl Pavlík. ČEZ Aréna, která bude dějištěm zápasů základní skupiny B i dvou utkání čtvrtfinále, patří po dobudování tréninkové haly k nejmodernějším v Evropě. Pod jednou střechou propojuje týmové zázemí s tréninkovou plochou i hlavním kluzištěm.

"Mužstva se suchou nohou dostanou z šatny jak na hlavní, tak na vedlejší ledovou plochu, mají tady kompletní regenerační linku, zázemí pro vedení týmu. Pár kroků od stadionu je hotel, nemusí nikam složitě přejíždět. Ostrava je po této stránce vybavena opravdu dokonale. Jsem už teď přesvědčen o tom, že tohle jednotlivé celky ocení, protože tak to není moc zvykem nikde ve světě," řekl Pavlík.

Do ostravské skupiny byly během letošního šampionátu v Bělorusku zařazeny Slovensko, Finsko, Rusko, USA, Dánsko, Slovinsko, Bělorusko a Norsko. Na rozdíl od mistrovství, které Ostrava spolupořádala v roce 2004, se místní publikum dočká i dvou bitev ve vyřazovacích bojích. Fanoušci tak mohou žít v naději, že naživo v akci uvidí i českou reprezentaci. "To je taková třešnička na dortu. Zápasy play-off jsou přece jen něco jiného a jsme rádi, že se nám povedlo do Ostravy čtvrtfinále dostat," řekl Pavlík.

Předprodej vstupenek by měl být zahájen ještě před koncem tohoto kalendářního roku. "Dolaďujeme ceny lístků, ale chceme jít cestou balíčků na jednotlivé dny. Cílíme na běžného českého člověka, na rodiny s dětmi. V rámci marketingové kampaně se budeme snažit o to, aby opravdu celé město a okolí Ostravy žilo hokejem," dodal Pavlík. Šampionát v roce 2015 se v Praze a Ostravě bude hrát od 1. do 17. května. Od semifinále už turnaj bude vrcholit v pražské O2 Areně.

přehrát video
Host sportovních zpráv: Vladimír Růžička
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.