ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert

Lener: Jsem všema deseti pro, aby se MS hrálo i v olympijském roce

Velikost textu:

Praha – Mistrovství světa v Bělorusku je minulostí, debaty o skončeném šampionátu však neutichají. Česká reprezentace jej zakončila na pomezí úspěchu a neúspěchu, jak si dobře uvědomuje šéftrenér reprezentace Slavomír Lener, který byl hostem v Interview ČT24. V rozhovoru neopomněl komentovat ani zřejmě nejvíce rezonující hokejové téma v České republice: zdali skončí Jaromír Jágr u reprezentace. Lener přiznal, že dle jeho soudu by mohlo už skutečně jít o konec definitivní. Naději si však stále uchovává.

Slavomír Lener
Slavomír Lener

Český tým skončil na šampionátu čtvrtý. Ale kde přesně se nachází onen rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným šampionátem? "Semifinále vždy bereme jako metu, hranici mezi velkým neúspěchem a šancí na úspěch. Čtvrté místo neúspěch určitě není, dostali jsme se mezi čtyřku na světě. Ale jakmile se dostanete do čtyřky, chcete urvat medaili, máte na to dva pokusy. Jsme smutní z toho, že se nám to nepodařilo."

Čas od času se opakuje zamyšlení, zdali česká reprezentace neustupuje z popředí. Lener si to však nemyslí. "Být hokejová velmoc neznamená, že jste stále první. Když se podíváme na šampionáty od roku 2010, kdy jsme byli mistři světa, tak od té doby jsme získali další dvě bronzové medaile, teď jsme byli čtvrtí. Takže jsme stále v top šesti, což jsou hokejové velmoci. A jsem přesvědčený, že tam i patříme," říká Lener.

V hokeji se pohybuje dlouhá léta, v současné době je manažerem reprezentace, stále ale vzpomíná na klasickou práci na střídačce. "Trenéřina je nejlepší. Já trénoval pětadvacet let a vzdal jsem se toho pouze dočasně. Měl jsem takový pocit, že v pozici manažera či šéftrenéra mohu hokejové dění u nás ovlivnit daleko více. A především se snažím pomoci mládeži. Ale musím se přiznat, že mi to chybí. Takový ten adrenalin z lavičky je ten nejpříjemnější. Protože to můžete ovlivnit a jste v akci."

Letošní šampionát však sledoval z tribuny. Přesto si jej užil. "Toto mistrovství bylo neskutečně hokejově kvalitní. Jak se říká, že v olympijském roce by se nemuselo hrát, já jsem všema deseti pro, aby se hrálo. Bylo tam přes šedesát zápasů a padesát bylo skvělých. Naše zápasy měly vynikající tempo, soupeři proti nám bruslili. My odehráli vynikající první zápas se Švédy, který jsme v závěru prohráli, a s Amerikou. A hokej ve finále mezi Ruskem a Finskem byl jako z jiné planety," pochvaloval si Lener.

Nemohl samozřejmě vynechat velké současné téma: konec Jaromíra Jágra v reprezentaci. "Dneska to je definitivní, ale uvidíme, co se stane za rok. Pokud se mu bude hodně dařit v New Jersey a zároveň se Devils nedostanou do play-off nebo by vypadli brzy, možná by ho Praha mohla zlákat. Ale to záleží na Jaromírovi. Jak se bude cítit, jak moc ho budou chtít fanoušci. Faktorů je spousta. Já s ním o tom mluvil po zápase, poděkoval jsem mu za to, že to zakončil v takovém stylu. V zápase o třetí místo jasně vyčníval nad všemi, byl to nejlepší hráč zápasu. Ale vypadal poměrně smířeně. Už by to konec být mohl. Malou naději si však nechávám."

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.