Mountfield na ledě Rouen gólově mlčel, zkomplikoval si boj o postup ze skupiny

Mountfield Hradec Králové prohlásil před sezonou, že bude brát Ligu mistrů letos vážněji, to znamená, že se pokusí o postup ze skupiny F. Jenže ten se mu vzdaluje. Na ledě papírového outsidera skupiny Rouen padl 0:2. Hradečtí hokejisté prohráli třetí ze čtyř zápasů a zůstávají se čtyřmi body třetí.

Mountfield HK v Lize mistrů proti Rouen
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Hradec Králové proti francouzskému šampionovi nenavázal na týden starou domácí výhru 3:2. Hráči Mountfieldu nedokázali překonat defenzivu Rouenu a brankáře Matiju Pintariče.

K výhře Rouen přispěl jednou brankou 57 sekund před koncem druhé třetiny bývalý slovenský reprezentant a forvard Komety Michel Miklík. Ve 44. minutě pak dovršil výsledek po rychlém protiútoku Nicolas Ritz.

"Rozhodly naše neproměněné šance, které jsme měli ve všech třech třetinách. Druhou dvacetiminutovku poznamenalo to, že jsme byli pětkrát vyloučení, což je strašně moc," řekl asistent trenéra Mountfieldu Aleš Krátoška.

Hradec Králové nyní musí nejlépe dvakrát porazit finský Kärpät Oulu. Nejdříve na jeho ledě 9. října a poté 17. října doma.

Hokejová Liga mistrů - skupina F:

Rouen Dragons - Mountfield Hradec Králové 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 40. Miklík (Deschamps, Thinel), 44. Ritz (Deschamps). Rozhodčí: Kopitz (Něm.), Dehaen - Barcello, Constantineau (všichni Fr.). Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 2646.

Sestava Hradce Králové: J. Pavelka - Linhart, Zámorský, Havránek, Cibulskis, Rosandič, F. Pavlík - M. Chalupa, Cingel, Vincour - Miškář, Bičevskis, Berger - Bezúch, Kukumberg, Vopelka - Mašín, Paulovič, Muška. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.