Machovský zamkl branku a Sparta má první vítězství, Zlín prohrál i podruhé

Po porážce 3:5 v Plzni si sparťanští hokejisté spravili chuť a ve 2. extraligovém kole zdolali Zlín 3:0. Z přesilovek skórovali Roman Horák s Andrejem Kudrnou a konečný výsledek stanovil Milan Jurčina při power-play Beranů. Domácí brankář Matěj Machovský zastavil všech 22 střel hostujícího celku a připsal si první čisté konto v sezoně.

Roman Horák ze Sparty (vpravo) střílí gól do sítě Zlína
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

V řídce zaplněné O2 areně, kam přišlo jen 2511 fanoušků, se Sparta mohla spolehnout na vytrvalou podporu "kotle", který kvůli současným omezením v boji proti šíření koronaviru ukázkově seděl.

V úvodní třetině gól nepadl. Sparťané Pech s Kalinou totiž své šance nezužitkovali. Vlastní branku si dal málem zlínský zadák Nosek, ale gólman Kašík holí včas zasáhl. Na opačné straně Ferenc tečoval puk vedle Machovského svatyně a Šlahař přestřelil.

Sestřih utkání Sparta Praha - Zlín

Ve druhém dějství neuspěl zblízka Forman, ale ve 28. minutě se Pražané při početní výhodě prosadili: Rousek našel zadovkou Řepíka, jenž přihrál zakončujícímu Horákovi. Velká letní posila domácích tak navázala na trefu z úvodního kola.

Berani hráli následně přesilovku, nicméně obránce Gazda nedovoleně zastavil jednoho z unikajících sparťanů a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se postavil Tomášek, Kašíka však nepřekonal.

V závěrečném dějství domácí dlouho dobývali zlínskou branku. Trpělivost se jim vyplatila v 52. minutě, kdy Kudrna vteřinu před koncem přesilovky po Pechově nabídce překonal Kašíka ranou z první. Konečné skóre stanovil při zlínské power-play vyhozením puku přes celé kluziště Jurčina.

HC Sparta Praha - PSG Berani Zlín 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 28. R. Horák (Řepík, Rousek), 52. A. Kudrna (Pech, Jurčina), 59. Jurčina. Rozhodčí: T. Horák, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 2511 (omezený počet).

Sparta: Machovský - Košťálek, Němeček, Piskáček, Tomáš Dvořák, Jurčina, T. Pavelka, Kalina - Řepík, R. Horák, Tomášek - Dvořáček, M. Sukeľ, Rousek - M. Forman, Pech, Buchtele - A. Kudrna, Říčka, Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.

Zlín: Kašík - Gazda, Řezníček, D. Nosek, Suhrada, Ferenc, Matyáš Hamrlík - J. Ondráček, Fořt, Herman - Šlahař, Honejsek, Okál - Dufek, Fryšara, Köhler - Karafiát, P. Sedláček, Kubiš. Trenér: R. Svoboda.