sobota 15. prosince 2018 Radana / Radan
SOUHRN 18. KOLA EXTRALIGY

Liberec si prožil dva obraty, Litvínov přejel Karlovy Vary. Kometa vymazala Pardubice

aktualizováno 14. 11. 2018 23:00

Po reprezentační přestávce bylo na programu neúplné 18. kolo, po kterém jde Liberec na průběžné první místo tabulky. Severočechům k tomu pomohl obrat proti Zlínu z 1:3 na 5:3, i když původně vedl 1:0. Vhod mu přišla i porážka Sparty s Mladou Boleslaví 3:5 po hattricku Michala Vondrky. Jednoznačný zápas prožil Litvínov, který deklasoval Karlovy Vary 7:2 a vrátil se do elitní šestky. V ní je i Kometa, která si poradila s Pardubicemi 2:0.

Hokejisté Liberce

Liberec – Zlín 5:3

Neuvěřitelný zápas viděli diváci v Liberci. Bílí Tygři dokázali otočit nepříznivý stav v duelu proti Zlínu, který po úvodní brance domácího Hudáčka vedl po dvou třetinách už 3:1. Severočeši na začátku závěrečné části vletěli na soupeře a v průběhu tří minut strhli výhru na svou stranu třemi góly. V závěru přidal pojistku do prázdné branky Redenbach a uzavřel skóre na 5:3. Liberec tak jde průběžně na první místo tabulky.

Sestřih a ohlasy utkání Liberec – Zlín

Litvínov – Karlovy Vary 7:2

Gólové soužení Litvínova je, zdá se, u konce. Černožlutí se prosadili po nevydařeném období hned sedmkrát v duelu proti Karlovým Varům i díky čtyřem využitým přesilovkám a po jasném vítězství 7:2 navázali na výhru v Chomutově před reprezentační přestávkou. Předtím vstřelili jen osm branek v pěti duelech. Verva se tak vrátila do elitní šestky.

Sestřih a ohlasy utkání Litvínov – Karlovy Vary

Brno – Pardubice 2:0

Kometa si pojistila po vítězství 2:0 nad Pardubicemi pozici v elitní šestce a rozšířila počet týmů s 31 body na čtyři, když se dorovnala Hradci Králové, Vítkovicím a Litvínovu. Za Brno skórovali Malec se Zaťovičem, brankář Vejmelka má první nulu v sezoně. Východočeši padli podruhé v řadě a zůstávají na pozicích pro play-out.

Sestřih a ohlasy utkání Brno – Pardubice

Sparta – Mladá Boleslav 3:5

Mladá Boleslav potvrdila, že se jí daří proti silnějším celkům postaveným vysoko v tabulce. Tentokrát si Středočeši vyšlápli na Spartu, kterou zdolali 5:3 díky hattricku kapitána Michala Vondrky. Připsali si tak druhou výhru za sebou po předchozím skalpu Komety. Sparta po porážce přišla o první místo.