ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert
OHLASY 11. KOLA EXTRALIGY

Třinec před zraky Jágra podlehl Plzni. Házeli jsme to jak brambory, říká Růžička

Velikost textu:

Třinečtí hokejisté vyrukovali na Plzeň i s uzdraveným kanonýrem Martinem Růžičkou, ale jejich ofenziva drhla a prohráli doma 2:3. Oceláři nevyužili ani jednu z osmi přesilových her, jako by jim svazovalo ruce, že extraligový zápas sleduje z tribuny Jaromír Jágr.

Martin Růžička
Martin Růžička

"Nevím, zda to bylo jeho přítomností. Spíše to plynulo z toho, že Plzeň hrála fakt dobře a do ničeho nás nepouštěla," řekl Růžička k neefektivním početním výhodám. Hokejového mistra si všiml na kostce nad ledem, kamera Jágra zabrala v polovině první třetiny. "To nešlo přehlídnout. Ale v zápase to nevnímáte. Osobně jsem to bral jako normální zápas. Jsme rádi, že přijel, kouknul se. Ale myslím si, že se mu zápas moc nelíbil," dodal.

Zkušený útočník Růžička hrál zápas po téměř dvou měsících. "Předběžně jsme se dohodli, že bych se mohl vrátit na páteční zápas, ale nechával jsem tomu otevřené dveře, protože jsem nevěděl, jak bude koleno reagovat v zátěži. Moc tréninků jsem s týmem neměl, vlastně jen jeden. Do té doby jsem trénoval jen s klukama, kteří byli zranění," pokračoval Růžička. Přiznal, že se na něm projevila zápasová praxe.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Třinec - Plzeň

"Věděl jsem, že takové návraty po zranění nejsou jednoduché. Fyzicky jsem se necítil úplně špatně, ale spíše chybí ta herní pohoda. Zápas je něco jiného než trénink. Občas mi puk skákal jako horká brambora. Na tom musím pracovat," podotkl. Útočník, který se v průběhu zápasu posunul z druhé do první formace, souhlasil, že rozhodly přesilové hry. Plzeň využila dvě ze tří, Třinec z osmi žádnou.

"Měli jsme jich hodně, stálo nás to zápas. Sehráli jsme je... nebylo tam skoro nic. Měli jsme problém zavézt puk do pásma, uklidnit se a dát si kloudnou přihrávku. Házeli jsme to po sobě jak brambory. I led nebyl ideální, ale oni přesilovky měli a góly dali. Hráli oslabení dobře," vysvětlil. Růžička na ledě dostal hodně prostoru, ze všech útočníků nejvíce. Z téměř 22 minut jich bylo osm a půl v přesilových hrách. Odmítl ale, že by jeho přesilovkové formaci scházela větší sehranost, když nastoupil po delší odmlce.

"To je věc pěti hráčů na ledě, nejen jednotlivce. Samozřejmě, jelikož jsem se vrátil, tak to bylo trochu jiné než předtím. Ale je to jeden zápas, máme na čem pracovat," dodal. Třinec v průběhu týdne odehrál zápas v Lize mistrů v Norsku, na hráčích se mohla projevit únava z těžkého programu.

"Nebyl jsem tam, ale samozřejmě cestování je náročné. Ale je třeba dát kredit Plzni. Je to kvalitní tým. Dlouhodobě to prokazuje a dneska hrála, co potřebovala. My jsme šance měli, ale na druhé straně byl výborný tým," uzavřel Růžička.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.