ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Vítkovický Roman si tři zápasy posedí, za úder do rozkroku dostal stopku

Velikost textu:

Vítkovický útočník Ondřej Roman dostal od disciplinární komise trest na tři zápasy za úder hokejkou do rozkroku Michala Hlinky z Jihlavy. Roman byl za zákrok z 39. minuty, který se odehrál po vhazování ve středovém kruhu, vyloučen na pět minut a do konce utkání za sekání. Osmadvacetiletý Roman se po utkání omlouval.

Ondřej Roman
Ondřej Roman

"Lze zcela vyloučit, že by zákrok byl veden v rámci souboje o puk, jelikož ho již měl v inkriminovaný moment ve svém držení hráč Jihlavy Lukáš Anděl. Seknutí se vyznačovalo zvláště vysokou intenzitou, následkem čehož došlo ke zranění protihráče v oblasti genitálií," uvedl předseda disciplinární komise Karel Holý.

"Prohrál jsem buly a chtěl jsem se s ním svázat, nadzvednout hokejku. Určitě v tom nebyl žádný úmysl, ale hned jsem cítil, že jsem ho trefil mezi nohy. Byla to prostě moje chyba, už jsem se mu omluvil a doufám, že bude v pořádku," řekl Roman. Sám sudím říkal, že Hlinku trefil. "Bylo na nich, jak to posoudí."

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Vítkovice - Jihlava

Podle disciplinární komise je ale Roman za svůj zákrok zodpovědný. "Rozhodl-li se krátce po vhazování švihnout holí vzhůru, zvláště pak za situace, kdy toto jednání nemohlo mít vliv na případné získání puku, měl si být vědom Hlinkovy blízkosti a též skutečnosti, že takto provedeným zákrokem může dojít k zasažení protihráče do rozkroku a jeho zvláště bolestivému zranění," uvedl Holý.

Disciplinárka zohlednila, že jihlavský útočník utrpěl zranění. Na druhou stranu Romanovi pomohlo, že nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán. Roman bude Vítkovicím chybět v dnešním utkání s Kometou Brno i po olympijské pauze ve středu 28. února proti Hradci Králové a o dva dny později v Litvínově. Vrátit se může v neděli 4. března v závěrečném 52. kole základní části doma proti Liberci.

S 33 body za 10 branek a 23 asistenci z 48 utkání je Roman druhým nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v sezoně. Na kontě má stejně bodů jako Jakub Lev, který vstřelil 19 gólů.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.