neděle 23. září 2018 Berta
47. kolo extraligy

Bartošák vynuloval Jihlavu a zajistil Vítkovicím místenku ve čtvrtfinále

aktualizováno 4. 2. 2018 21:28

Čtvrtým celkem, který nebude chybět mezi elitní osmičkou v play-off, se definitivně staly Vítkovice. Svěřenci trenéra Jakuba Petra zdolali ve 47. kole extraligy předposlední Jihlavu 3:0 po gólech Rostislava Deje, Patrika Zdráhala a Šimona Stránského. Reprezentační brankář Patrik Bartošák si připsal páté čisté konto v letošní sezoně.

Patrik Bartošák

Domácí vletěli do utkání s vervou. Pravděpodobně i proto, že z předchozích tří vzájemných zápasů dokázali Duklu pokořit jen jednou v prodloužení.

Poměr střel byl v úvodní dvacetiminutovce naprosto jednoznačný 16:4, ovšem na góly bylo vítkovické vedení nejhubenější. A to zásluhou Lva, který v útočném pásmu vypíchl puk jednomu z jihlavských hráčů a Dej z mezikruží zamířil přesně k tyči. Ostravský tým diktoval hru, další šance ale nevyužil. Po pokusu Koloucha hosty zachránila horní tyč.

Tým z Vysočiny se po drtivém tlaku osmělil až ve druhé třetině. Hubáček měl ve 26. minutě minut na hokejce dokonce vyrovnání, nicméně Bartošák si s jeho výpadem i Andělovou dorážkou poradil a v duchu notoricky okřídleného přísloví Vítkovice z protiútoku zdvojnásobily náskok po gólu Zdráhala.

Sestřih a ohlasy utkání Vítkovice - Jihlava

Obavy však z domácích definitivně spadly až s třetím zásahem Stránského, který v 39. minutě po brejku se Szturcem zkušeně zavěsil pod břevno. Roman sice hned po vhazování vyfasoval za faul na Hlinku trest na pět minut a do konce zápasu, ale gól naděje Jihlava z dlouhé početní výhody vstřelit nedokázala.

Domácí za stavu 3:0 odehráli závěrečnou část s důrazem na bezchybnost v defenzívě a hostům už nic nepovolili.

47. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - HC Dukla Jihlava 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Dej (Lev), 26. P. Zdráhal (Kucsera, Kolouch), 39. Š. Stránský (Szturc). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Ganger, V. Hanzlík. Vyloučení: 3:3, navíc O. Roman (Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6676.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Urbanec, D. Krenželok, Hrbas, Trška, Výtisk - Dej, Lev, Olesz - Mahbod, O. Roman, Kurovský - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Š. Stránský, T. Jáchym, Szturc - od 41. navíc Pytlík. Trenéři: Petr a Trnka.

Jihlava: Volden - Suchánek, Šidlík, Kajínek, De la Rose, Váňa, Stříteský - Jiránek, A. Zeman, Čachotský - P. Straka, Skořepa, F. Seman - Anděl, M. Hlinka, Žálčík - Diviš, R. Hubáček, Půža. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Jakub Petr (Vítkovice): "Jsme spokojeni s vítězstvím. Víme, jakou bilanci jsme s Jihlavou měli. Jsme rádi, jak k tomu hráči přistoupili. Mužstvo chválím za plnění defenzivních úkolů. Na defenzivnější straně jsme dneska byli solidnější než v předchozích zápasech. Klíčová pro výsledek byl zvládnutá přečíslení."

František Zeman (Jihlava): "Když nedáte gól na ledě tak silného soupeře, nemůžete pomýšlet na vítězství. Za stavu 0:1 jsme měli stoprocentní šanci, ale bohužel jsme ji nedali a soupeř z protiútoku zvýšil na 0:2 a tím se uklidnil."