středa 18. července 2018 Drahomíra
47. kolo extraligy

Litvínov ukončil sérii porážek, Boleslav přetlačil v prodloužení

aktualizováno 4. 2. 2018 19:07

Černou šňůru třinácti nezdarů přeťal Litvínov, když ve 48. kole porazil doma Mladou Boleslav 4:3 v prodloužení. Chemici byli blízko vítězství už v základní hrací době, ale hosté si brankou Žejdla 28 sekund před koncem vynutili prodloužení. Hned v jeho úvodu rozhodl o výhře černožlutých František Lukeš, který si v utkání připsal i dvě asistence. Dvakrát za domácí skóroval Viktor Hübl. Bruslaři si čtvrtou prohrou z posledních pěti zápasů znovu zkomplikovali boj o desítku.

Hokejisté Litvínova slaví gól proti Mladé Boleslavi

Jako první zahrozili domácí. Mikúš vypálil od modré čáry a puk se odrazil od Hanzla těsně nad horní tyčku. Na druhé straně se do šance dral Orsava, ani on neuspěl. Ve čtvrté minutě byl blízko úvodní branky Litvínov, ale pokus Marka Růžičky skončil na horní tyči.

I nadále se příležitosti střídaly na obou stranách. Za hosty neuspěl Žejdl ani Valský, který trefil také brankovou konstrukci. V osmé minutě se řítil na Jana Růžičku v oslabení Matoušek, hostující brankář však zakročil vyrážečkou.

V 17. minutě se radovali z vedení hosté. Orsava si kličkou vychutnal Baránka, pohrál si i s Kantorem a otevřel skóre. Litvínov vyrovnal dvě vteřiny před první pauzou, když využil přesilovou hru při Žejdlově trestu obránce Kubát.

Sestřih a ohlasy utkání Litvínov - Mladá Boleslav

Úvod prostředního dějství vyšel hostům. Klepiš našel Pacovského, jehož neuhlídal Čutta, a Mladá Boleslav opět vedla. V 22. minutě Jánský narazil Lence na plexisklo, to se rozsypalo a utkání bylo na 15 minut přerušeno. Oba týmy se odebraly do kabin a po pauze se chvilku nemohly dostat do tempa.

Kantor zakročil proti Pacovskému, na druhé straně v oslabení v úniku Lukeš svou střelou ještě Jana Růžičku nepřekonal, ale z dorážky už vyrovnal Hübl. Poté hrály oba týmy odpovědně do defenzívy a šance chyběly. Třetí branku hostů měl na hokejce Klepiš, který zůstal v 43. minutě zapomenutý před Kantorem, domácí brankář svůj tým podržel.

V další šanci se ocitl Žejdl, ale i s jeho jedovkou z mezikruží si litvínovský gólman poradil. Dočkali se naopak domácí. Ve 48. minutě se Hübl zorientoval před brankou a bekhendem vstřelil svůj druhý gól v utkání.

Mladá Boleslav si dokázala vynutit prodloužení. Žejdl z pozice mezi kruhy 28 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal na 3:3. Verva ale už další porážku nepřipustila. Po 55 vteřinách nastavení rozhodl dorážkou vlastní střely Lukeš. Nový šéf střídačky domácích Jiří Šlégr, který nahradil odvolaného trenéra Radima Rulíka, se tak na desátý pokus dočkal vítězství.

HC Litvínov - BK Mladá Boleslav 4:3 v prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Kubát (F. Lukeš, J. Mikúš), 27. V. Hübl (F. Lukeš), 48. V. Hübl (Čutta), 61. F. Lukeš (V. Hübl) - 17. Orsava (Němeček), 21. Pacovský (Klepiš, Dlapa), 60. Žejdl (Orsava, Klepiš). Rozhodčí: Hejduk, Pešina - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3123.

Litvínov: Kantor - Iberer, Baránek, Gula, Kubát, Čutta, L. Doudera, Z. Sklenička - M. Hanzl, Mikúš, Marek Růžička - Jurčík, Gerhát, Trávníček - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - Řehoř, Válek, Matoušek. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

Boleslav: J. Růžička - Jan Hanzlík, Nedomlel, Eminger, Němeček, Dlapa, J. Říha, Hrdinka - Žejdl, Nahodil, Orsava - Pacovský, V. Němec, Klepiš - Lenc, P. Musil, L. Pabiška - Valský, Urban, P. Kousal. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Radim Skuhrovec (Litvínov): "Z naší strany to byl zlepšený výkon oproti minulému utkání. Konečně jsme vyhráli, všichni po tom už dlouho toužili. Sahali jsme po třech bodech, hosté ale srovnali. Jsme ale šťastní, že jsme získali bod navíc. Byla tam spousta nepřesností, ale z naší strany si hra pomalu sedá. Jsem přesvědčený o tom, že výkony půjdou ještě nahoru."

Viktor Ujčík (Mladá Boleslav): "Pro nás to byl další důležitý zápas. Bohužel dopadl tak, jak dopadl. Jeli jsme sem s vědomím, že se Litvínov zvedl. Sledovali jsme jejich utkání. Hodně bruslí, dohrávají souboje, jsou agresivní. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání. Bylo znát, že se oba týmy nacházejí tam, kde jsou. Bylo tam spousta nepřesností. Zklamali jsme v přesilových hrách. Byli jsme bezzubí a ještě jsme inkasovali. Nakonec jsme byli rádi za bod."